24
2019
2017-04-07

Sukcesy sokołowianki LIWII KARAKULI


„Chwalmy się, panowie! Chwalmy się, gdyż inaczej kto nas chwalić będzie.”
Tadeusz Kotarbiński

Liwia Karakula – uczennica klasy VI b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim jest w tym roku szkolnym laureatką dwóch konkursów organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty w Warszawie.

To osoba cicha i bardzo skromna, która chwalić się nie lubi, bo chyba tak naprawdę nie umie. A powinna to robić, bo ma wielkie powody do dumy. Liczę na to, że artykuł przeczytają Jej rówieśnicy i zrozumieją, że można być niezwykłym, będąc jednocześnie zwyczajnym nastolatkiem.

Już na pierwszym etapie kształcenia była najlepszą uczennicą w klasie i powodem do radości dla wychowawczyni - Ewy Wojsław. W klasie piątej uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole (5.5) i powtórzyła ten wynik na półrocze w szóstej. W roku szkolnym 2016/17 wzięła udział w czterech konkursach: historycznym, polonistycznym, matematycznym i informatycznym (miniLOGIA), z których zakwalifikowała się do etapu rejonowego w Siedlcach; w konkursie historycznym (op. Urszula Trochimiuk) razem z Olą Czerkas z VI c, z jęz. polskiego (op. Wiesława Kwiek) oraz z matematyki (op. Zofia Zawadzka), jako jedyna ze szkoły, z informatyki (op. Marek Wierzbicki) razem z Julią Jurczak z VI c. Z matematyki i informatyki przeszła do etapu wojewódzkiego, gdzie uzyskała tytuł laureatki, czyli znalazła się w ścisłej czołówce. Takiego sukcesu przed Nią nie osiągnął żaden uczeń w „Jedynce”, przynajmniej przez ostatnie 25 lat.
O warszawskich sukcesach Liwii szeptano po cichu już wcześniej, a cała społeczność szkolna usłyszała o nich w pierwszy dzień wiosny, podczas Dnia Talentów. Tę wspaniałą wiadomość przekazała wszystkim oficjalnie pani dyrektor Zofia Steć.
Liwia dużo czyta, pięknie rysuje i startuje w konkursach plastycznych. Interesuje się także polityką, ogląda programy publicystyczne, a potem dyskutuje o nich z Rodzicami. Korzysta z różnych form zajęć pozalekcyjnych, jakie oferuje szkoła. Na wszystko znajduje czas.
Liwii serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz...większej pewności siebie. To cecha bardzo przydatna w otaczającym nas świecie.
Wyrazy uznania dla nauczycieli- opiekunów: pana Marka Wierzbickiego oraz pani Zofii Zawadzkiej, która uczy Liwię matematyki i jest Jej wychowawczynią.
Wielkie gratulacje i podziękowania dla Państwa Marzeny i Radosława Karakulów. Taka córka to prawdziwy skarb!!! Ja jestem tylko Jej panią od polskiego, dumną ze swojej uczennicy. Cieszę się, że mogłam tę zwykłą – niezwykłą osobę przedstawić mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Radzę dobrze Ją zapamiętać. Na pewno jeszcze o Niej usłyszymy.

 
Wiesława Kwiek

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe