6
2020
2019-03-05

Sukcesy recytatorów z I Liceum za Ogólnopolskim Konkursie


Sztuka kultury mowy nie jest obca sokołowskiej młodzieży. Tradycje recytatorskie są wspaniale kontynuowane. Po raz kolejny bowiem młodzi artyści z grupy teatralnej PRETEKSTY z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim z sukcesami wystąpili na XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej Kamień Wiary. W ścisłym Finale 14 lutego wystąpiły Karolina Królikowska, Paulina Leoniec, Irena Prylepa i Aleksandra Topolińska.

Aleksandra Topolińska zajęła 1 miejsce w kategorii recytacja.

Paulina Leoniec i Irena Prylepa otrzymały wyróżnienia w kategorii recytacja.

Wystąpiło 15 recytatorów i 14 wykonawców poezji śpiewanej. Na scenie prezentowali się wykonawcy z Białej Podlaskiej, Siedlec, Łukowa, Łosic, Kotunia, Radzynia Podlaskiego, Czach, Pruszyna Pieniek, Woli Suchożebrskiej, Warszawy, Garwolina i Sokołowa Podlaskiego. Recytatorów oceniali: Sylwia Flis, aktorka i reżyserka, Katarzyna Winiarska, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, Robert Protasewicz, muzyk i reżyser oraz Jan Zdziarski, specjalista kultury mowy oraz przewodniczący ZG TKT.

Komisja Artystyczna zwróciła uwagę na wysoki poziom artystyczny wykonawców i ciekawy dobór materiału literackiego przez recytatorów. Reprezentantki I Liceum i Sokołowskiego Ośrodka Kultury prezentowały między innymi utwory Sylwii Siedleckiej, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Stanisława Barańczaka, Witolda Gombrowicza, Mirona Białoszewskiego.

Gratulujemy sukcesów!


Urszula Kosieradzka, opiekun grupy Preteksty 
Fot. I LO w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe