1
2020
2018-06-06

Sukcesy przedszkolaków


Dużym sukcesem zakończył się udział dzieci z kilku przedszkoli powiatu sokołowskiego w diecezjalnym konkursie plastycznym ,,Kapliczki, krzyże i figurki przydrożne w mojej miejscowości”, organizowanym przez Katolickie Przedszkole św. Antoniego w Węgrowie, Wydział Katechezy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ordynariusz Drohiczyński ksiądz biskup Tadeusz Pikus, Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Burmistrz Miasta Węgrów Krzysztof Wyszogrodzki, Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. 

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w piątek 11 maja 2018 r. w Węgrowie. Łącznie wpłynęło 301 prac z 51 placówek. Komisja w składzie: ks. Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Roman Postek – historyk sztuki, Małgorzata Pepłowska – twórczyni ludowa wyróżniła oraz nagrodziła prace 49 autorów w czterech kategoriach. W każdej grupie wiekowej została stworzona dodatkowa kategoria dla prac przygotowanych wspólnie z rodzicami.

Wśród dzieci 3-letnich wyróżniono Karola Kisielińskiego z przedszkola w Grochowie (op. Monika Grabowska – Sobolewska). Nagrodę specjalną otrzymał Aleksander Wolski z MP nr 2 w Sokołowie Podlaskim (op. Katarzyna Witkowska). Wśród dzieci 4-letnich I miejsce zdobyła Natalia Pytlak z MP nr 4 „Leśna Kraina" Sokołowie Podlaskim (op. Grażyna Rydzewska), II - Maria Chomać z NP „Akademia Puchatka” w Sokołowie Podlaskim, op. Jolanta Celińska. Wśród dzieci 5-letnich I miejscem nagrodzono Julię Rytel z NP „Akademia Puchatka" (op. Jolanta Celińska), miejscem III Natalię Kożuchowską z NSP „Nasza Szkoła" w Kożuchowie (op. Anna Jaskółka). Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały m.in. Małgorzata Bernabiuk z Gminnego przedszkola w Kosowie Lackim, (op. Bożena Gawłowska) i Oliwia Nowotniak w przedszkola w Czerwonce (op. Dorota Nowotniak). Wśród dzieci 6-letnich I miejsce otrzymał Patryk Szóstak z przedszkola w Zembrowie (op. Anna Chmiel), II - Wiktoria Wyszyńska z przedszkola w Sabniach, (op. Anna Chmiel), · III - Julia Rytel z NSP „Nasza Szkoła" w Kożuchowie (op. Edyta Rucińska). Wyróżnienia zdobyli: Adam Chomka z przedszkola w Nowej Wsi (op. Beata Sadłowska), Antonina Nasiłowska z NSP „Nasza Szkoła" w Kożuchowie (op. Edyta Rucińska), Karol Stępniak z NP w Czekanowie (op. Karolina Zakrzewska), Lena Suchodolska z przedszkola w Zembrowie, Natalia Włoga z przedszkola w Kupientynie (op. Anna Chmiel).

Spotkanie uświetnił występ słowno-muzyczny i koncert pianistyczny.

J.O. 
Fot. drohiczynska.pl

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Rodzice!!!. Zabierzcie swoje dzieci od tej czarnej zarazy. Co wy robicie?. Narażacie je na wielkie niebezpieczeństwo, wieczny stres, zakłamanie, nietolerancje, wiarę w głupoty przez nich wymyślone. Bójcie się BOGA!.

Ewa
2018-06-09 12:40:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe