25
2022
2022-06-29

Sukcesy na Nadbużańskim Festiwalu Smaków w Ziołowym Zakątku


19 czerwca 2022 r. w „Ziołowy Zakątku” w Korycinach odbyła się impreza promocyjna pn. „Nadbużański Festiwal Smaków”. Impreza była organizowana przez SLGD „Tygiel Doliny Bugu” w partnerstwie z Ziołowym Zakątkiem. Podczas uroczystości odbyły się dwa konkursy: „Kulinarny Ziołowy Przysmak” oraz konkurs „Szybkości Zbierania Ziół”. W imprezie uczestniczyło około 1000 osób, zaproszeni goście, burmistrzowie i wójtowie należący do LGD, przedsiębiorcy, rolnicy, turyści. Chwalimy się, ponieważ miejsca na podium w każdej kategorii zajęły organizacje z terenu powiatu sokołowskiego. 

Konkurs odbył się w trzech kategoriach. Pierwsza z nich to kategoria Przystawka/Przekąska. Pierwsze miejsce zajęło w niej niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich w Hołowienkach. Jury zachwyciły czarnuszkowe babeczki z pastą bazyliową. Co więcej, panie zajęły również drugie miejsce w kategorii Danie Główne. Głodnym degustującym nasze gospodynie zaserwowały gołąbki z pokrzywą i sosem pomidorowym.

Nie zabrakło również sukcesów powiatowych w ostatniej kategorii, jaką był deser. Koło Gospodyń Wiejskich w Karlusinie za bliny z jabłkiem zajęło drugie miejsce.

Impreza uatrakcyjniona została przez występy zespołów takich jak: „Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej”, „Polne Maki”, „Kalina”, „Hoyraky” oraz występ Klubu Tańców Polskich „Krajka” z Drohiczyna. Jako gwiazda wieczoru koncert zagrał Wojtek Szumański. Na zakończenie odbyła się potańcówka przy muzyce disco z lat ’80 ’90 – tych.

Oprócz tego na placu mogliśmy oglądać stoiska z lokalnymi produktami i rękodziełem min.: lokalnymi miodami, chlebem, produktami mącznymi, rękodziełem, wyrobami z drewna, ceramiki, ręcznymi wyrobami z karmelu, biżuterią wykonywaną ręcznie.

Honorowy patronat nad imprezą objął: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Siemiatycki, Podlaski Oddział Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował m.in. nasz tygodnik Wieści Sokołowskie.

Festiwal został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Nadbużańskie tradycje kulinarne” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Opr. K.W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe