31
2019
2017-12-05

Sukcesy na festiwalu w MOK w Siedlcach


Sukcesem zakończył się udział reprezentantów powiatu sokołowskiego w finale festiwalu „O, Ziemio Polska – z pieśnią i piosenką do Niepodległości”. W Festiwalu wzięło udział ponad 900 wykonawców z 43 miejscowości.

Wydarzenie organizowane przez siedlecki MOK we współpracy z CSiK w Garwolinie, Domem Kultury w Kałuszynie, MOK w Mińsku Mazowieckim, M-GOK w Mordach, Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, Węgrowskim Ośrodkiem Kultury poprzedziły eliminacje. W Sokołowie miały on miejsce 20 listopada.

W niedzielę 26 listopada w Siedlcach przed Jury w składzie: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz (przewodniczący), dr Ewa Rzetecka-Niewiadomska, Izabella Jaszczułt-Kraszewska, Barbara Żarnowiecka wystąpiło 49 finalistów przesłuchań konkursowych z pięciu ośrodków kultury. Jury wysoko oceniło reprezentantów naszego powiatu. W kategorii: Szkoły ponadgimnazjalne 1. miejsce przyznano Jakubowi Lachowskiemu z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie (akompaniament Piotr Jankowski – fortepian), op. Izabela Staręga, Piotr Jankowski; w kategorii: Szkoły podstawowe kl. IV-VI 1. miejsce wyśpiewała Liwia Długosz z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, (akompaniament Piotr Jankowski – fortepian), op. Anna Osmakowicz, Piotr Jankowski. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymał Zespół Wokalno-Instrumentalny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim, op. Zbigniew Adam Filiks. W kategorii: Rodziny i dorośli, seniorzy, Uniwersytety Trzeciego Wieku 3. miejsce przyznano Chórowi Kameralnemu KOE z Sokołowskiego Ośrodka Kultury, dyrygent: Aneta Mroczek. W kategorii: Szkoły podstawowe kl. I-III wyróżnienie otrzymał Zespół wokalny ROZBITY KAMIEŃ z
Zespołu Oświatowego im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu (akompaniament i opiekun Dominik Grzyb – fortepian) i Wiktoria Skup z tej samej szkoły (akompaniament i opiekun Dominik Grzyb – fortepian. Nagrodzeni i wyróżnieni wykonawcy wystąpili na Koncercie galowym w sali widowiskowej „Podlasie” MOKw Siedlcach.

Festiwal dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Prezydent Miasta Siedlce – Wojciech Kudelski, JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego – prof. dr hab. Tamara Zacharuk.

J.O. / Fot. MOK w Siedlcach 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe