7
2020
2017-10-25

Sukcesy młodych plastyków


W poniedziałek 16 października, w 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom XII edycji międzynarodowego konkursu plastycznego „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Uroczystość z udziałem bp. Tadeusza Pikusa odbyła się w Muzeum w Bielsku Podlaskim.

Organizowany na terenie Diecezji Drohiczyńskiej konkurs ubogacił obchody XVII Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. Na konkurs wpłynęło 2027 prac z przedszkoli, szkół podstawowych. Gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, w tym 345 z diecezji drohiczyńskiej. Wśród najlepszych prac znalazły się też wykonane przez dzieci z naszego powiatu. Organizatorzy konkursu, Muzeum w Bielsku Podlaskim, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie i Dekanat Bielski, na etapie diecezjalnym przyznali w kategorii I (przedszkola) nagrodę Paulinie Olopiak (Zespół Oświatowy im. Marianny Frąckowiak Przedszkole w Skibniewie, op. Elżbieta Derlicka). Wyróżniono prace Nadii Jeznach (Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim, op. Elżbieta Wróblewska) i Mai Sikorskiej (Przedszkole w Skibniewie,  op. Elżbieta Derlicka). W kategorii II nagrodę otrzymała Dominika Cymborowska (Miejskie Przedszkole nr 2 w Sokołowie Podlaskim, op. Urszula Macinkowska). Wyróżniono Katarzynę Niemirkę (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokołowie Podlaskim, op. Katarzyna Jendrzejewska). W III kategorii wyróżniono Julię Połosa (PSP nr 2 w Sokołowie Podlaskim, op. Katarzyna Jendrzejewska. W IV kategorii nagrodę otrzymała Zuzanna Kurowicka (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Niecieczy,  op. Marzena Skibniewska).

Na etapie ogólnopolskim w kategorii V nagrodzono Annę Niemierkę (ZSS im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim, op. Grażyna Jarosz). W kategorii III wyróżniono Kacpra Borowego (NSP im. Armii Krajowej w Niecieczy, op. Marzena Skibniewska).

J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe