32
2019
2019-04-03

Sukcesy licealistów z Sadowej na konkursie recytacji poezji rosyjskiej


Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych i artystycznych na XVI Konkursie Recytacji Poezji Rosyjskiej „Strofy pod samowarem”.

I Liceum godnie reprezentowali: Julia Ambroziak vel Mrozowicz, Antonina Adamyan-Lis i Patryk Kisieliński oraz Iryna Prylepa. W konkursie wzięło udział 35 uczniów z Siedlec, Łosic, Mińska Mazowieckiego, Białej Podlaskiej, Wisznic i Sokołowa Podlaskiego. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazjalne oraz szkoły ponadpodstawowe.

Irena Prylepa zdobyła II miejsce, recytując utwór Mariny Cwietajewej «Вчер а ещё в глаза глядел... », natomiast Antonina Adamyan-Lis i Patryk Kisieliński otrzymali wyróżnienie, recytując «Диалог у телевизора» Włodzimierza Wysockiego.

Organizatorem konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach i IV Liceum Ogólnokształcące im. Het. Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Koordynatorem jest pani Ewa Jagiełło. Przesłuchania odbyły się 30 marca.
Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratuluję wspaniałych występów!
Agnieszka Babicka, nauczyciel języka rosyjskiego w I LO  
Fot. I LO w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe