17
2020
2016-05-01

Sukces „W małym kinie”


W środowy wieczór 20 kwietnia sala widowiskowa Sokołowskiego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi. Publiczność, która przybyła posłuchać niezapomnianych przebojów z polskich filmów lat 20. i 30. XX w nie zawiodła się. Okazało się, że piosenki, które powstały prawie 100 lat temu, nadal mogą się podobać i wywołują emocje.

Autorką scenariusza i reżyserem spektaklu muzycznego „W małym kinie” jest Bożena Kaczmarek, instruktor SOK. Wykonawcy to członkowie prowadzonego przez nią zespołu Voci Cantati. Przypomniane zostały przeboje z następujących filmów:  „Szpieg w masce”, „Włóczęgi", „Czy Lucyna to dziewczyna?”, „Papa się żeni", „Ada to nie wypada”, „Pieśniarz Warszawy”,  „Zapomniana melodia”, „Manewry miłosne", „Co mój mąż robi w nocy", „Piętro wyżej”, „Każdemu wolno kochać”. Zabrzmiały piosenki „Na pierwszy znak” – w wykonaniu Anny Kostyry, „Nic o tobie nie wiem” – Agata Wójcicka i Wojciech Kowalczyk, „Jeśli znajdę taką żonę” - Łukasz Kraujutowicz, „Co ja zrobię, że mi się podobasz” – Joanna Wilk i Jakub Lachowski; „Ada, to nie wypada” – Kinga Tomczuk i Julia Hawryluk; „Zimny drań” – W.  Kowalczyk; „Ach, jak przyjemnie” – zespół; „Już nie zapomnisz mnie” – Iwona Mergo-Golatowska, „Jak trudno zapomnieć” J. Lachowski; „Odrobinę szczęścia w miłości” – Eliza Krasowska; „Miłość ci wszystko wybaczy” – Bożena Kaczmarek; „Sex appeal” – Monika Gawrońska; „Chcesz, to mnie bierz” – A. Kostyra i Ł. Kraujutowicz. Wystąpili również Agnieszka Kuć, Monika Filip, Anna Garczyńska, Anna Zakrzewska, Dorota Prokopczuk, Karolina Kryszczuk, Karol Nowakowski. Podkreślić należy, że wykonując utwory artyści mogli popisać się wcale niemałymi aktorskimi talentami. W klimat epoki wprowadzały odpowiednio stylizowane stroje. 
 
Wszystkie piosenki zostały zaaranżowane i brawurowo zagrane przez zespół Manufaktura Dźwięków, tym razem w składzie Michał Ostromecki (piano), Paweł Woźniak (bass), Damian Wołyniec (sax), Michał Tenderenda (drums). Uzupełnieniem spektaklu była etiuda taneczna w choreografii Edyty Fiuk, wykonana przez Kingę Kondraciuk, Magdalenę Bielińską, Katarzynę Wojtczuk, Justynę Mateusiak, Julię Zalewską, Joannę Jasińską z zespołu Black Code Dance Studio. 

Dyrektor Marcin Celiński, gratulując wszystkim wykonawcom wspaniałego występu podkreślił wagę tego, że program jest produktem rodzimym, zasługującym na eksport. Publiczność była zgodna z opinią dyrektora, nagradzając artystów wielkimi brawami i skutecznie dopominając się o bis. Miejmy nadzieję, że ten wyjątkowy program zobaczą nie tylko mieszkańcy Sokołowa.

J.O.
 
 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe