17
2020
2013-05-17

Sukces sokołowskiego ciężarowca


Z mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów juniorek i juniorów do lat 20 z brązowym medalem wrócił Jarosław Samoraj z Hołowienek.
Wychowanek Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów z Sokołowa Podlaskiego, były podopieczny trenera Tomasza Wcisłaka, obecnie reprezentujący Mazovię Ciechanów, zdobył brązowy medal w dwuboju w kategorii 105 kg.
W dniach 4 - 10 maja w Limie odbyły się mistrzostwa świata juniorek i juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowało 245 zawodniczek i zawodników z 52 krajów, w tym 7 osobowa reprezentacja Polski. W ostatnim dniu mistrzostw jedyny medal dla naszego kraju wywalczył Jarosław Samoraj w kategorii do 105 km, przegrywając tylko z Rosjanami - Rodionem Boczkowem i Sosłanem Dżagojewem. Sztangista Mazovii Ciechanów rozpoczął rwanie od podejścia do 162 kg, które pewnie zaliczył. Niestety Jarkowi nie udało się dwukrotnie wyrwać 167 kg i z rezultatem z pierwszej próby zajmował 5 miejsce po rwaniu. Na czele znajdował się Rosjanin Boczkow, który wyrwał 172 kg i o 2 kg wyprzedzał swego rodaka Dżagojewa. Na 3 miejscu znajdował się Ukrainiec Roman Wasilewski, który wyprzedzał naszego sztangistę o 6 kg. W podrzucie zawodnik z Ukrainy zaliczył 195 kg, co otworzyło przed Samorajem szansę na walkę o podium. Jarek rozpoczął podrzut od 193 kg, by w kolejnej próbie podrzucić 201 kg, czyli ciężar, który dawał mu 3 miejsce w dwuboju. Polak zaliczył te podejścia, dzięki czemu mógł cieszyć się z brązowego medalu. Z trzeciej próby Samoraj zrezygnował i zdobył srebrny medal w podrzucie. Na podium obok niego stanęli Rosjanie. Boczkow podrzucił 202 kg, wygrywając podrzut, natomiast Dżagojew zaliczył w drugiej próbie 201 kg, a ponieważ był cięższy od Polaka, w podrzucie został sklasyfikowany na 3 miejscu. W klasyfikacji drużynowej Polska ekipa zajęła 11 miejsce, w klasyfikacji medalowej była również 11.

JULIUSZ NOWICKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe