12
2020
2019-12-17

Sukces na skalę województwa


Nie jest tajemnicą, że sokołowska młodzież jest niezwykle aktywna i wysportowana. Reprezentanci naszych szkół podstawowych i średnich zajmują wysokie miejsca na zawodach sportowych etapu regionalnego i wojewódzkiego. Takim sukcesem mogą pochwalić się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim, którzy w roku szkolnym 2018/2019 zajęli IV miejsce w XXI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sochaczewie.

Szczególne osiągnięcia ma na swoim koncie dwójka uczniów – Amelia Gromek z klasy VI i Piotr Brzezik z klasy VII. Oboje wykazują się szczególnymi zdolnościami, zwłaszcza w bieganiu.

W biegach przełajowych na 1000 m Piotr Brzezik nie ma sobie równych. Był bezkonkurencyjny na etapach: miejskim, powiatowym i regionalnym. W zawodach na szczeblu wojewódzkim zajął wysokie IV miejsce. Jest to największy indywidualny sukces nie tylko na skalę szkoły, ale i całego Sokołowa. Warto również dodać, że na tych samych zawodach Piotr wraz z dwoma kolegami uzyskali IV miejsce
w klasyfikacji drużynowej. Z kolei w czwórboju lekkoatletycznym (bieg na 60 m, bieg na 1000 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową) chłopcy zajęli VI miejsce.

Doskonałe wyniki Piotra to powód do dumy. Jego umiejętności zauważyli nie tylko nauczyciele, ale sama Lidia Chojecka, która zaproponowała chłopcu współpracę. Piotr bowiem do swojego sukcesu doszedł sam, ćwicząc na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych. Pozwoliło mu to pokonać niejednego zawodnika, który startował z wieloletnim wsparciem trenerskim np. uczniów szkół Mistrzostwa Sportowego.

Jednak bieganie to nie jedyna pasja Piotra. Jak sam podkreśla, najlepiej czuje się w wodzie. Na treningi pływania uczęszcza cztery razy w tygodniu. Na swoim koncie ma m.in. III miejsce na 50 m stylem dowolnym, również na zawodach rangi wojewódzkiej.

Amelia Gromek to koszykarka z zamiłowania, lecz oprócz gier zespołowych również ceni bieganie. Jak podkreślają nauczyciele, jest niezwykle ambitna i za wszelką cenę chce osiągnąć to, co sobie założyła. Na swoim koncie ma aż trzy rekordy szkoły – dwa w biegach długich i jeden w skoku w dal. Rekord klas VI w bieganiu próbowała pobić kilkukrotnie. Udało jej się to latem, przy temperaturze ponad 30 stopni!

W regionalnych biegach przełajowych Amelka zajęła III miejsce, a na etapie wojewódzkim była w pierwszej dwudziestce. Podobnie jak kolega, swoich sił próbuje także w czwórboju.

Zarówno Amelka, jak i Piotr otrzymali za swoje osiągnięcia stypendia sportowe. Jednak jak przyznają, największą satysfakcją są co raz lepsze wyniki oraz fakt, że dzięki ich staraniom "Czwórka" stała się najbardziej uhonorowaną sportowo szkołą w powiecie.

Młodym sportowcom życzymy powodzenia w kolejnych zawodach i trzymamy kciuki za jeszcze lepsze wyniki!


KDC 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe