17
2020
2019-10-31

Sukces na Nocnym Biegu w Białej Podlaskiej


W sobotę 26 października 2019 na płycie wojskowego lotniska w Białej Podlaskiej odbył się IV Nocny Bieg Pamięci Bohaterskich Lotników Podlasia. W imprezie wzięło udział około 630 zawodników, którzy startowali w biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz Zawodach Nordic Walking na dystansie 5 km. Powód do świętowania miała zawodniczka z Sokołowa Podlaskiego Agnieszka Rejowska, która reprezentowała Klub Nordic Walking NoWi Siedlce.

Czwarta edycja imprezy biegowej zgromadziła w sumie około 1000 uczestników, wśród których byli zawodnicy, ich rodziny, znajomi oraz cały tłum dopingujących kibiców. Wydarzeniu sportowemu towarzyszyła moc atrakcji m.in koncert rockowy grupy Blacktrail. Wielu zawodników zdecydowało się biec w kolorowych strojach i przebraniach, które w dużej części nawiązywały do nadchodzącego Halloween. Wszyscy zostali wyposażeni w numery startowe oraz czołowe latarki, ułatwiające bieg w panujących o tak później porze ciemnościach. Na mecie wręczono uczestnikom pamiątkowe medale, nawiązujące do historii polskiego lotnictwa i zaproszono na regenerującą grochówkę przygotowaną przez Zakład Karny w Białej Podlaskiej. W imprezie uczestniczył Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz emerytowani lotnicy z Białej Podlaskiej. Teren zawodów zabezpieczali strażacy oraz żołnierze Bialskiego Lekkiego Batalionu Piechoty, a patronat nad wydarzeniem objęli: Klub Biegacza z Białej Podlaskiej oraz portal Time2Go.

Sokołów Podlaski reprezentowało tego dnia czworo zawodników. W biegu na 5 km wystartowali Paweł Pogorzelski oraz Wioletta Pogorzelska. Natomiast w Zawodach Nordic Walking na 5 km udział wzięli Wiesław Bolesta oraz Agnieszka Rejowska, która może poszczycić się niemałym sukcesem. Osiągnięty przez nią czas 00:34:40 zagwarantował jej 3 miejsce w kategorii OPEN KOBIET oraz I miejsce w kategorii wiekowej kobiet do 40 lat. Gratulujemy!


KDC 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe