17
2020
2012-09-21

Sukces Młodziczek w Sosnowcu


Miniony weekend upłynął sokołowiankom z MKK OSiR pod znakiem turniejów w Sosnowcu i Wołominie.
Młodziczki MKK OSiR Sokołów Podlaski, które od września stworzyły klasę usportowioną w Publicznym Gimnazjum Nr 2, wyjechały na VI Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt do Sosnowca.
W turnieju, oprócz zespołów z Polski brały udział drużyny z Łotwy, Słowacji i Włoch. Ogółem w zawodach rywalizowało 30 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Świerka, mimo 5 zwycięstw i jednej porażki zajął ostatecznie III miejsce w kategorii dziewcząt urodzonych w 1999 roku. Oprócz wspaniałego pucharu i medali organizatorzy wyróżnili do Pierwszej Piątki Turnieju Marię Kaczmarczyk, zaś Najlepszym Graczem Zespołu została Gabriela Świętochowska.
Drużyna wystąpiła w składzie: Katarzyna Bindas, Alicja Falkowska, Paulina Grzymała, Maria Kaczmarczyk, Kinga Ksionek, Maria Maleszewska, Roksana Malinowska, Paulina Młynarczuk, Marta Nowotniak, Angelika Piórkowska, Karolina Pytlak, Magdalena Szkop, Gabriela Świętochowska, Barbara Zieniewska, Karolina Zieniewska.
Zespół Kadetek (rocznik 1997), prowadzony przez trenera Daniela Krakowskiego wziął udział w X Turnieju Kadetek organizowanym przez Huragan Wołomin.
W turnieju tym zagrały zespoły z Mazowsza i Podlasia, które będą w tym sezonie rywalizowały w rozgrywkach ligowych. Sokołowianki ostatecznie zajęły VII miejsce w stawce ośmiu drużyn. Zespół Kadetek czeka więc wiele pracy przed zbliżającym się sezonem, który będzie eliminacjami do Mistrzostw Polski Kadetek.

JO

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

:)

Adamxx97
2012-12-01 23:43:06
Strona 1/1


Dane kontaktowe