17
2020
2017-04-10

Sukces mistrzyń wypieków z gminy Sabnie


W Palmową Niedzielę Sokołowski Ośrodek Kultury we współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Mazowieckim Oddziałem Doradztwa Rolniczego i Zespołem Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim zorganizował Jarmark Wielkanocny. Elementem impreza był Konkurs Tradycyjnych Wypieków Wielkanocnych.

Od 10 do 14 halę sportową Zespołu Szkół Salezjańskich odwiedziło setki mieszkańców Sokołowa i okolicznych miejscowości, którzy podziwiali wielkanocne dekoracje, ludowe rękodzieło i to, co mistrzynie kuchni regionalnej oraz różne placówki przygotowały na świąteczny stół. Większość z odwiedzających robiła też zakupy.
Babki, placki drożdżowe, mazurki, keksy, pascha, sękacze, baranki i zajączki z ciasta, domowe pasztety i wędliny, chrzany, przetwory nalewki i inne specjały i rękodzielnicze cuda z jarmarku z pewnością pojawia się na wielu stołach.
W trakcie XVI Jarmarku Komisja Konkursowa w składzie: Maria Sudnik – Kierownik Mazowieckiego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Siedlcach – Przewodnicząca Komisji, Marianna Kobylińska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim,Wanda Wierzchowska – Honorowy Prezes Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego, Roma Orłowska – przedstawiciel Sokołowskiego Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego, Beata Tomczuk – pasjonatka wypieków, oceniała 28 wypieków zgłoszone do konkursu. Zadanie było trudne - ciasta nie tylko wspaniale smakowały, ale też pięknie prezentowały się na stole nakrytym białym obrusem. W konkursie wielki sukces odniosły panie z gminy Sabnie. Pierwsza nagroda w wys. 250 zł trafiła do Wandy Oksięciuk z Hołowienek, druga - w wysokości 200 zł została przyznana Zofii Kalinowskiej z Tchórznicy Włościańskiej, trzecia - w wysokości 150 zł trafiła w ręce Marianny Kuźma z Grodziska. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe za udział.
Nagrody finansowe ufundowało: Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim oraz Sokołowski Ośrodek Kultury. Nagrody rzeczowe: Młyn „Bracia Górscy” z Repek, Sieć Sklepów TOPAZ, Sieć Sklepów GAMA, Szkółka Karlusin, Hurtownia „Poziomka”, Hurtownia Ogrodnicza AGROPEST.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe