2
2020
2019-04-30

Sukces grupy Preteksty na 64. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim


Uczniowie z grupy teatralnej Preteksty z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim współpracującej z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury wystąpili podczas 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Etap rejonowy odbył się 11 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach, natomiast 27 kwietnia w Dzielnicowym Ośrodku w Ursynowie rywalizowano podczas etapu wojewódzkiego.

Na etapie rejonowym Antonina Adamyan-Lis, Karolina Chomka, Maria Kalinowska, Patryk Kisieliński Karolina Królikowska, Paulina Leoniec, Aleksandra Topolińska prezentowali swoje umiejętności w kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa, teatr jednego aktora. Wystąpiło dwudziestu uczestników z Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Sadownego, Łochowa, Węgrowa i Sokołowa Podlaskiego.

W kategorii recytacja zostały nagrodzone: Aleksandra Topolińska oraz Karolina Królikowska, natomiast Patryk Kisieliński otrzymał wyróżnienie. W kategorii wywiedzione ze słowa nagrodzono Karolinę Królikowską. W kategorii teatru jednego aktora nagrodzono Paulinę Leoniec, Maria Kalinowska otrzymała wyróżnienie.

Przyznane Nagrody były równoznaczne z kwalifikacją do etapu wojewódzkiego, który odbył się 27 kwietnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Ursynowie. Wystąpiło 34 uczestników z Warszawy, Żyrardowa, Radomia, Ostrołęki, Mszczonowa, Legionowa, Sierpca oraz Sokołowa Podlaskiego.

Paulina Leoniec z grupy Preteksty została laureatką i zajęła 1 miejsce. Uczennica prezentowała monodram „Na cztery”. W czerwcu będzie reprezentować Mazowsze podczas Finału ogólnopolskiego w Słupsku.

Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki i wyrównany, co podkreślił przewodniczący Jury, profesor Jarosław Gajewski. Występujących oceniały również Hanna Fibich, Katarzyna Krzyszkowska-Sut oraz Katarzyna Klich-Płocica.
Urszula Kosieradzka, opiekun grupy Preteksty
Fot. I LO w Sokołowie Podlaskim
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Co to za konkurs?. Klechy brak i krzyża.

Józefina
2019-05-01 11:48:02
Strona 1/1


Dane kontaktowe