17
2020
2012-09-21

Stulatka z Brzozowa


Pani Salomea Rytel z domu Wrzosek, mieszkanka Brzozowa, gmina Sokołów, skończyła 14 września 100 lat. Uroczystości z okazji jubileuszu odbyły się dzień później. O godz. 10.00 w Kościele Parafialnym w Czerwonce odprawiona została Msza św., w której uczestniczyła  Jubilatka oraz Jej najbliższa rodzina. Podczas niecodziennej i wzruszającej uroczystości, która odbyła się w świetlicy wiejskiej w Brzozowie, Jubilatka otrzymała od zaproszonych gości wiele kwiatów, życzeń oraz gratulacji. Wójt Gminy Sokołów Podlaski, Marcin Pasik, złożył Pani Salomei Rytel serdeczne gratulacje oraz wręczył bukiet 100 róż. - Dane było Pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nią związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń. Głęboko wierzę, że wielu ludzi czerpie z niej obficie, ponieważ Pani wiek jest naszym wspólnym, drogocennym dziedzictwem. Dziękuję za wszelkie trudy i owoce minionych stu lat oraz życzę zdrowia i pogody ducha na kolejne lata – powiedział wójt M. Pasik.
Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sokołowie Podlaskim Tadeusz Hardej, przekazał okolicznościowy list, kwiaty oraz specjalną rentę.
Jubilatka urodziła się w Brzozowie, tam też pracowała i mieszka do dziś z dziećmi, wnukami i prawnukami. Pani Salomea doczekała się również praprawnuków. Rocznica była znakomitą okazją do refleksji i wspomnień w gronie najbliższych.

UG SOKOŁÓW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe