11
2020
2019-01-24

Studniówka w Salezjańskim Liceum w japońskich klimatach


W sobotę 19 stycznia na Studniówce bawili się maturzyści z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim. To jedyna szkoła w regionie, w której uczniowie bal studniówkowy organizują w szkolnej sali sportowej i sami przygotowują dekorację. W tym roku motywem przewodnim była Japonia.

Imprezę o godzinie 19.30 oficjalnie rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim ks. Dariusz Matuszyński, witając maturzystów z dwóch klas, nauczycieli i rodziców. Głos zabrał również szczególny gość ks. inspektor Andrzej Wujek. Ksiądz Dyrektor w swoim przemówieniu, podziękował wychowawcom, którzy towarzyszyli młodzieży przez ostatnie 3 lata :Pani Elżbiecie Paczóskiej i Pani Agnieszce Błońskiej oraz rodzicom za trud włożony w wychowanie dzieci. Pochwały należą się również Pani Agacie Celińskiej, która czuwała nad wystrojem sali oraz Panu Kazimierzowi Zdzichowskiemu i Pani Annie Floryszczyk za choreografię poloneza. Ksiądz Dyrektor życzył również młodzieży, aby mieli odwagę marzyć i mierzyć daleko, aby odnieśli sukces na egzaminach dojrzałości: „Pamiętajcie, nie ma rzeczy niemożliwych! To tylko nasz strach i niewiara w możliwość odniesienia sukcesu sprawiają, że przegrywamy. Życzę Wam zatem odwagi, niech ona doda Wam skrzydeł i poprowadzi Was w wymarzonym kierunku”.

Życzenia maturzystom złożył też przewodniczący Rady Rodziców Jacek Popowski, a później maturzyści odtańczyli tradycyjnego poloneza. Już od wielu lat uczniowie szkoły salezjańskiej tańczą przy muzyce z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara. Tradycyjny studniówkowy taniec w pierwszej parze zainaugurował ks. Dyrektor wraz z Panią Dyrektor Ewą Suchożebrską.  
Info / Fot: ZSS "Lux Sapientiae" w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ojciec dyrektor jest na etacie TOYOTY ? Skromnie

Kia
2019-01-27 08:25:45

Żal tej wspaniałej młodzież. Rodzic, który posyła dziecko do katolickiej szkoły nie ma wyobraźni. Już od kilku lat ta młodzież ma kłopoty w życiu, z pracą, z integracją w zespołach. Rydzyk ich wszystkich nie zatrudni.

popo
2019-01-24 21:02:24
Strona 1/1


Dane kontaktowe