17
2020
2018-02-20

Studniówka w I Liceum


Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim poddali się nastrojowi niezwykłej uroczystości, bowiem 10 lutego 2018 r. odbył się w Sali Odeon bal studniówkowy. Jednak, będąc bardzo dokładnym, była to "osiemdziesięciodniówka" - jak powiedziała Marta z klasy trzeciej humanistycznej.

Osiemdziesiąt dni do matury to jak osiemdziesiąt dni dookoła świata! Studniówka w I Liceum ma tą właściwość, iż tutaj w każdym roku jest lepiej niż w poprzednim. Czym to tłumaczyć? Pozostaje jedna odpowiedź - młodością. Ona nie potrzebuje niczego oprócz energii, siły, wiary, optymizmu, zachwytu. Wystarczy jej zaufać. Młodzież z I Liceum jest roztańczona i utalentowana. Wszyscy nauczyciele I Liceum wiedzą, iż studniówka tylko w części - choć prześwietnej - to ujawnia. Młodzież zaprezentowała wysoką kulturę, takt i styl oraz elegancję.

Wspaniałe życzenia skierowali do przyszłych maturzystów szczególni goście - Przewodniczący Rady Powiatu, pan Jarosław Puścion, przekazując również przesłanie Starosty Powiatu Sokołowskiego, pana Leszka Iwaniuka. Dyrektor I Liceum Teresa Oliwińska wypowiedziała słowa otuchy względem przyszłości uczniów, tradycyjną formułą zainicjowała uroczystość. Młodzieży towarzyszyli również dyrektorzy I Liceum, pan Kazimierz Strupiechowski oraz dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, pan Marcin Celiński. Uczniowie podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom za to, że dzielą z nimi dni trudne i radosne, ponure i odświętne, podziękowali za codzienne zaufanie i wiarę w ich możliwości, potencjał.

Część wstępną, uroczystą prowadzili: Olga Gąsowska, Julia Stasiuk, Bartosz Archacki - wieloletni aktorzy szkolnej grupy teatralnej "Preteksty". Z panią dyrektor Teresą Oliwińską tańczył walca Przemysław Mańko. Staropolski polonez wykonała utalentowana grupa doskonale wykorzystująca choreografię pani Agnieszki Marcyniuk. Z wyjątkową energią i pewnością siebie śpiewała i tańczyła grupa Preludium prowadzona przez panią Izabelę Staręgę - Gabriela Miąskiewicz, Magdalena Paczuska, Roksana Pietrucha. Zebranych zachwycili również tańczący walca: Natalia Gałecka, Patrycja Krasnodębska, Anna Maleszewska, Eliza Sobieszczuk oraz Przemysław Mańko, Grzegorz Elgas, Dominik Fiedczak, Adrian Sitko.

To był piękny wieczór. To była fascynująca noc. Pełna blasku, zwielokrotnionych świateł, pełzającej po parkiecie mgły, prawdziwej radości.

Info / Fot.  I LO w Sokołowie Podl. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe