42
2019
2012-07-20

Studio nagrań w Sokołowie


Katarzyna Markusz: Twoje studio nagrań to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Sokołowie?

Paweł Zakrzewski: Można powiedzieć, że tak. Są oczywiście jakieś tzw. garażowe studia, domowe, gdzie ludzie coś sobie nagrywają. Ale jeśli chodzi o profesjonalne studio to moje jest rzeczywiście pierwsze.

KM: Skąd wzięło się zainteresowanie muzyką?

PZ: Interesuję się muzyką już od dawna. Zawsze tworzyłem coś w tym kierunku. Już jako dziecko wiedziałem, że chcę z tym związać swoją przyszłość.

KM: Co robisz w swoim studiu? Jakie są jego możliwości?

PZ: To jest studio, w którym zespoły, soliści, składy hip hopowe mogą nagrywać swoją muzykę. Nagrywam też reklamy dla firm, dżingle radiowe. Szkoły często korzystają z moich usług, nagrywając różne scenki, które później puszczają na lekcjach.

KM: Prowadzisz też zajęcia dla młodzieży.

PZ: Oprócz takich rzeczy typowo studyjnych, nagraniowych prowadzę zajęcia nauki gry na perkusji, gitarze klasycznej, elektrycznej i basowej, keybordzie i marakasach. Poza tym odbywają się tu próby zespołów, np. Headbraekers oraz innych grup założonych przez młodych ludzi z Sokołowa. Nagrywali swoje płyty u mnie harcerze, zespół Sokołowianie, Słowa Dwa, Trochę Jazzu.

KM: Jakie masz propozycje na lato i kto może z nich skorzystać?

PZ: Moja propozycja na wakacje to warsztaty muzyczne. W programie jest nauka gry na instrumentach, śpiewu, nauka o muzyce. Będą też warsztaty dj-skie oraz realizacji dźwięku. Jeżeli ktoś będzie chciał zgłębić te zagadnienia, będzie mógł uczestniczyć w nagraniu zespołu i zobaczyć jak to wygląda "od kuchni".

KM: W jakim wieku dzieci mogą korzystać z Twojej oferty wakacyjnej?

PZ: Mogą to być dzieci już od 8 lat. Mam instrumenty w swoim studiu, ale dobrze by było, gdyby taka osoba miała też swój instrument. Dzięki temu będzie mogła przećwiczyć później w domu to, czego nauczyła się na zajęciach. W wakacje proponuję intensywne warsztaty - od poniedziałku do soboty po dwie godziny dziennie. Szykuje się więc ciekawa zabawa. Gdyby ktoś chciał kontynuować przygodę z muzyką, może później w ciągu roku szkolnego również przychodzić na zajęcia. Mam już stałych uczniów, ale dla każdego znajdzie się miejsce.

KM: Życzymy więc powodzenia w realizacji Twoich planów.

 

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

polecamy polecamy- córka chodziła pierwszy rok bardzo chętnie na zajęcia z gitary klasycznej a efekty słychać i widać. Myślę że będziemy kontynuować.

mamuśka
2012-08-02 11:14:39
Strona 1/1


Dane kontaktowe