15
2019
2018-03-27

Strzelanie Sokołowskiej młodzieży na zawodach ogólnopolskich


Na strzelnicy sportowej w Siedlcach SKSS DRAGON w dniach 15-17 marca 2018 r. odbył się XI finał OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW STRZELECKICH „ZLOT ORLIKÓW” 2018. W zawodach wzięło udział prawie 200 zawodników z całej Polski, w tym tak znane kluby jak Legia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz czy Śląsk Wrocław. Po raz pierwszy w tej rangi zawodach wzięli udział zawodnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” z Sokołowa Podlaskiego, uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Pawła Kamińskiego.

Sokołów Podlaski reprezentowali:

Juniorzy młodsi - uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podl.
1. Miszczuk Mateusz
2. Kiełczykowski Michał
3. Wilk Kacper
4. Wierzbicki Jakub

Młodzicy - uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sokołowie Podl.
1. Bielińska Julia
2. Kaliska Karolina
3. Skwierczyńska Agata
4. Sawicka Monika

Zawody odbywały się w 2 kategoriach wiekowych (oddzielnie chłopcy i dziewczęta):
- młodzicy (2003 i młodsi), którzy oddali 30 strzałów ocenianych
- juniorzy młodsi (2001-2002), którzy oddali 40 strzałów ocenianych

Rozegrano dwie konkurencje: karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny. Zależnie od kategorii zawodnicy oddali 30 lub 40 strzałów w ciągu 1 godziny plus 15 min na serię próbną.

Sokołowscy strzelcy na co dzień trenują pod okiem instruktorów strzelectwa sportowego, nauczycieli ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim: Piotra Adamczuka, Mieczysława Bogaja i Adama Elbicha. Treningi strzeleckie odbywają się na strzelnicach KSS „SOKÓŁ” oraz ZS Nr 1 w Sokołowie Podl. Młodzież z Powiatu Sokołowskiego od niedawna ma możliwość uprawiać strzelectwo sportowe. Wprawdzie KLUB „SOKÓŁ” nie dorównuje klasą broni sportowej oraz wyposażeniem w sprzęt strzelecki (kurtki, spodnie, buty i rękawice stabilizujące postawę strzelecką) innym klubom z wieloletnimi tradycjami sportowym, ale nasi zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Ostatecznie uplasowali się w pierwszej 20 wśród najlepszych zawodników w Polsce, z których wielu to medaliści mistrzostw Polski a nawet Europy. Mamy nadzieję, że z tak małych miejscowości jak nasza, wyrosną przyszli zawodnicy, którzy będą reprezentować kluby na arenie krajowej.  
 

Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe