17
2020
2011-04-21

Strongman stracił mandat radnego


Niespełna pięć miesięcy był radnym Tomasz Nowotniak. W piątek 15 kwietnia rada miejska zdecydowała o wygaszeniu jego mandatu…

Znany strongman, który w swym dorobku ma m.in. tytuł wicemistrza Europy w jesiennych wyborach samorządowych wystartował z listy Platformy Obywatelskiej.

Pokonał trójkę
Tomasz Nowotniak zdobył mandat radnego w okręgu nr 15, w skład którego wchodzi Al. 550-lecia oraz ulice: Błękitna, Jasna, Oleksiaka Wichury, Parkowa, Spokojna, Św. Rocha, Reymonta, Relaks, Tartaczna, Ustronna, Wiejska, Zacisze i Złota. Jego kandydaturę poparły 142 osoby. Drugie miejsce zajął Waldemar Kosiorek, kandydat z komitetu burmistrza Bogusława Karakuli, który uzyskał o 8 głosów mniej. Niezły wynik – 131 głosów - zanotował też Bogusław Lubelski, startujący z listy KWW Włodzimierza Tomczuka. W okręgu tym o mandat rywalizowała również Olga Grudka z KWW Z ludźmi – dla ludzi, którą poparło 36 osób.
Te wyborcze wyniki przypominamy, bowiem w ciągu trzech miesięcy mieszkańcy okręgu wyborczego nr 15 w mieście ponownie będą wybierać swojego przedstawiciela do rady miasta.

Wygasili
Na piątkowej sesji Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim radni najpierw wprowadzili do porządku obrad punkt poświęcony „wygaszeniu mandatu radnego”. Jak wyjaśnił przewodniczący Waldemar Hardej, stało się to, ponieważ 13 kwietnia Tomasz Nowotniak sam złożył rezygnację z mandatu radnego. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że uprzedził tym samym radnych, którzy i tak mieli głosować w tej sprawie. Radny nie poinformował bowiem, że ma na swoim koncie wyrok, który uniemożliwia sprawowanie mandatu.
Sprawa nie wywołała na sesji dyskusji, uchwała o wygaszeniu została przyjęta. Główny bohater nie był obecny na piątkowej sesji.
TEKST/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

PO POOOOOKPILA dobor kandydatow na radnych przed wyborami. Wstyd panie Minarczuk ha ha ha.

jp
2011-04-21 21:40:57
Strona 1/1


Dane kontaktowe