29
2022
2014-06-02

Strefa Pociech zaprasza...


Czy wiesz, że dbając o odpowiednie żywienie w czasie ciąży, laktacji oraz pierwszych latach życia dziecka masz wpływ na jakość jego życia teraz i … w przyszłości?

Coraz więcej badań dowodzi, że pierwszych 1000 dni to wyjątkowy czas, w którym  programujemy zdrowie dziecka na kolejne lata.
Eksperci podkreślają, że kluczowym etapem dla programowania zdrowia na przyszłość - poprzez właściwe żywienie - jest czas w którym dziecko rozwija się w łonie matki oraz okres wczesnego dzieciństwa, w których organizm człowieka jest bardzo wrażliwy na nadmiar lub niedobór składników odżywczych. Nieodpowiedni poziom składników odżywczych może w sposób trwały zmieniać (przeprogramowywać) metabolizm i przebieg procesów fizjologicznych i przez to zwiększać u dziecka predyspozycję np. do otyłości w późniejszym okresie życia.
Oznacza to, że pewne elementy diety, np. białko czy dobre kwasy tłuszczowe pochodzące z diety, programują organizm dziecka, wpływając na jego stan zdrowia w późniejszych latach.
Wykorzystaj szansę, by w ciągu 1000 pierwszych dni życia Twojego dziecka zaprogramować jego zdrowie na kolejne lata.

FUNDACJA STREFA POCIECH zaprasza na cykl spotkań ze specjalistą d.s. żywienia  dotyczących prawidłowego programowania metabolicznego, prawidłowych nawyków żywieniowych oraz konstruowania zbilansowanej diety dziecka.
Pierwsze spotkanie już 17 czerwca o 16.00
Temat spotkania: Ciąża i karmienie piersią – jak przez ten czas zadbać o siebie i o przyszłość  dziecka.
Sala Zabaw Fantazja ul. Działkowa 3a

Szczególnie zapraszamy przyszłe mamy i mamy najmłodszych dzieci.

Na spotkanie mozna przyjść z dziećmi (dzieci przebywają z mamami lub pozostają pod opieką animatora)
Wstęp wolny.

Informacje o kolejnych spotkaniach na www.strefapociech.pl
oraz www.facebook.com/KlubMamSokolowPodlaski

Zalecenia żywieniowe znajdziesz też na www.1000dni.pl

Zapraszamy także na stoisko Fundacji Strefy Pociech na Festynie Rodzinnym 8 czerwca w Parku Ogińskiego. Oprócz animacji i konkursów dla dzieci będzie można skorzystać na nim z konsultacji z dietetykiem oraz otrzymać poradniki dotyczące zdrowego żywnienia.

ZAPRASZAMY


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe