17
2020
2014-05-31

Strażnica oficjalnie otwarta


31 maja sokołowska strażnica w swoich progach gościła mnóstwo gości. Tego dnia odbył się Mazowiecki Dzień Strażaka, którego gospodarzem była PSP w Sokołowie Podlaskim.

Co roku kilkadziesiąt jednostek Państwowej Straży Pożarnej z województwa mazowieckiego spotyka się na corocznym święcie strażaka. W tym roku zgromadzili się w Sokołowie. Dla sokołowskich strażaków było to święto podwójne - tego samego dnia nastąpiło oficjalne otwarcie i oddanie do użytku nowoczesnej strażnicy.
Budowa obiektu kosztowała ok. 10 mln złotych. Blisko połowę tej kwoty pochodzi z budżetu państwa, około 40% udało się pozyskać ze środków unijnych. Wsparcia finansowego udzielił ponadto samorząd powiatowy.

W sobotę, 31 maja uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Następnie wszyscy goście udali się w kierunku ulicy Kolejowej, gdzie znajduje się nowa strażnica. Odbył się tam uroczysty apel oraz ceremonia otwarcia i oddania do użytku nowego obiektu.
Ponadto w parku im. Ks. Ogińskiego już od 11:00 trwała prezentacja grup specjalistycznych (ratownictwa wodnego, wysokościowej oraz poszukiwawczej z psami ratowniczymi), a także zabawy edukacyjne oraz piknik strażacki podczas którego każdy z gości mógł skosztować prawdziwej strażackiej grochówki.

Kolejny Mazowiecki Dzień Strażaka dopiero za rok. Jedno jest pewne - uroczystości odbędą się w innym mieście. Do Sokołowa strażacy powrócą za około 40 lat; tyle bowiem jednostek PSP z Mazowsza bierze udział w obchodach, a co roku uroczystości odbywają się w innym mieście.

KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Tekst napisany przed uroczystością bo nie ma w nim nic z relacji... Lipna ustawka politykierów.

Maro
2014-06-01 21:47:11

Czy to Pawlak wpir..lił Sawickiemu?,Łapa złamana, oj musiał mu dołożyć.I bardzo dobrze jeśli tak było.Gnój powinien być zaorany.

Miki
2014-06-01 13:52:00
Strona 1/1


Dane kontaktowe