17
2020
2012-10-16

Strażacy z Sokołowa mistrzami


Na stadionie miejskim w Kozienicach odbył się finał XIII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w Sporcie Pożarniczym. Do rywalizacji przystąpiło 38 Komend Powiatowych PSP z terenu województwa mazowieckiego. W turnieju finałowym wzięło udział 8 drużyn wyłonionych drogą eliminacji.
Po niezwykle widowiskowej i zaciętej rywalizacji  zwyciężyli strażacy z Sokołowa Podlaskiego zdobywając ostatecznie tytuł Mistrza  Województwa Mazowieckiego. Drugie miejsce zajęli strażacy z Kozienic a trzecie ze Zwolenia. Ponadto w finale wystartowały drużyny z Płońska, Ciechanowa, Przasnysza, Garwolina i Węgrowa. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarniczy tor przeszkód 100 m. 
Strażacy z Sokołowa Podlaskiego po raz pierwszy w historii Mazowsza  zdobyli ten zaszczytny tytuł przełamując trwającą od wielu lat hegemonię kolegów z Kozienic.  Sukces jest tym większy, że Województwo Mazowieckie jest aktualnym Mistrzem Polski w tej dyscyplinie sportowej. Sponsorem sokołowskiej drużyny są  firmy TOPAZ i AXAN z Sokołowa Podlaskiego.

Drużyna strażaków z Sokołowa Podlaskiego wystąpiła w składzie:  Andrzej Pniewski j, Piotr Bartnik, Grzegorz Kuc, Emil Iwańczuk, Tomasz Wrzosek, Marcin Wierzbicki, Krzysztof Sawicki, Łukasz Krasowski, Marcin Tomczuk i Jarosław Wiktorzak.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe