32
2019
2018-03-13

Strażacy dostali nowy rejestrator


Zarząd Powiatu Sokołowskiego pozytywnie rozpatrzył wniosek Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podl. st. bryg. Tomasza Wilka dotyczący zakupu nowoczesnego cyfrowego rejestratora TRX KSRC316. Nowy rejestrator kosztował 20 000 zł i w całości został sfinansowany przez powiat. Po zrealizowaniu  zakupu starosta Leszek Iwaniuk przekazał rejestrator na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (SKKP PSP), które w określonych sytuacjach pełni rolę Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Nowoczesny rejestrator zastąpi dotychczas użytkowany i wysłużony rejestrator KSRC332. Stary rejestrator pracował przez 24 godziny na dobę w okresie ostatnich 13 lat na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP, ale z uwagi na przestarzałe rozwiązania techniczne nie spełniał już nowoczesnych standardów archiwizacyjnych. Nowy rejestrator jest urządzeniem cyfrowym spełniającym najwyższe standardy rejestracji rozmów telefonicznych i radiotelefonicznych w służbach ratowniczych. 

Dzięki niemu będzie możliwość odtworzenia przebiegu rozmowy i wydanych decyzji operacyjnych, a także dokładna analiza przebiegu wydarzeń. Rejestrator ten jest urządzeniem pozwalającym na ciągły monitoring oraz nagrywanie rozmów z telefonów alarmowych oraz korespondencji radiowej prowadzonej pomiędzy PSP, a jednostkami straży pożarnych uczestniczącymi między innymi w akcjach ratowniczych. Nowy rejestrator oraz jego nowoczesny system zarządzania jest odporny na ataki od strony sieci zewnętrznej, czyli nieautoryzowany dostęp do systemu operacyjnego oraz znajdujących się tam danych.

Nowoczesność tego rejestratora jest również oparta na możliwości jego rozbudowy o dodatkowe moduły pozwalające na podłączanie dodatkowych urządzeń elektronicznych wymaganych rejestracji jak łączność IP, łączność cyfrowa radiowa. Nowoczesne narzędzie usprawni pracę sokołowskich strażaków, zapewni prawidłowe funkcjonowanie SKKP PSP oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Info / Fot. www.powiat-sokolowski.pl 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe