17
2020
2020-11-03

Strajk Przewoźników


W piątek 30 października br. w Sokołowie Podlaskim odbył się strajk przewoźników, którzy o godzinie 9:00 złożyli pismo protestacyjne w Starostwie Powiatowym, a następnie udali się w kierunku Siedlec gdzie o godzinie 10:00 rozpoczęli strajk.
  
W piśmie protestacyjnym przewoźnicy zaznaczyli, że w związku z dużą transmisją i coraz większym rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 na terenie całego kraju zostały wprowadzone obostrzenia, które znacząco uderzyły w ich działalność zawodową. W zakresie transportu drogowego i przewozu osób doprowadziły one do znacznego ograniczenia, wynikającego z możliwości przewożenia w tym samym czasie nie więcej niż 50% osób zajmujących miejsca siedzące, bądź też 30 % osób zajmujących miejsca siedzące i stojące, przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50 % miejsc siedzących niezajętych. 

Przewoźnicy wskazali, że głównym źródłem ich dochodu są przewozy młodzieży szkolnej i osób na terenie lokalnych gmin i powiatów, co z kolei w związku z decyzją rządu dotyczącą nauczania zdalnego, oraz ograniczenia możliwości wychodzenia z domu przez seniorów, doprowadziło do pozbawienia ich możliwości zarobkowania. Dodali, że ich dochody spadły prawie do zera. Zaznaczyli, że nie zgadzają się  z sytuacją, w której większość z nich zmuszona jest do zmniejszenia ilości kursów, gdyż te przestają być dochodowe, a w tym samym czasie Starostwo Powiatowe zwiększa częstotliwość kursowania autobusów PKS 
Sokołów S.A. W związku z powyższym w swoich postulatach zażądali:
- Zmniejszenia do minimum ilości kursów realizowanych w ramach umowy o Operatora Zbiorowego Transportu Publicznego
- Rozpisanie przetargu na obsługę konkretnych linii
- Dopuszczenie lokalnych przewoźników do udziału w przetargu na wyłonienie Operatora Zbiorowego Transportu Publicznego
- Zaprzestania stosowania praktyk w dowozach dzieci do szkół.
Pod petycją podpisało się kilku lokalnych przewoźników. Info. i Fot. K.W. 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe