17
2020
2018-04-17

STOP pożarom traw


PSP w Sokołowie Podlaskim nieustannie apeluje o nie wypalanie traw. Szczegółowo informuje też o nieodwracalnych skutkach tego typu działań dla przyrody, jak również karach finansowych dla podpalających. Pożary jednak nie ustają.

W poniedziałek 9 kwietnia po południu w okolicach Maliszewy (gmina Kosów Lacki) spaleniu uległo około 7 ha lasu i nieużytków rolnych, a także domek letniskowy. Strażacy walczyli z ogniem przez około dwóch godzin, a akcję utrudniał porywisty wiatr. Miejsce pożaru było nadzorowane do 22:00. W akcji brały udział siły i środki z powiatu sokołowskiego - JRG Sokołów Podlaski, OSP KSRG Kosów Lacki, OSP KSRG Chruszczewka, OSP KSRG Trzciniec Mały i powiatu węgrowskiego trzy JRG Węgrów, OSP Międzyleś, OSP Wrotnów, OSP Miedzna, OSP Stare Lipki, OSP Stoczek.

Następnego dnia po południu strażacy z OSP Nowa Wieś (gmina Sokołów Podlaski) gasili płonącą trawę w swojej miejscowości.
W piątek 13 kwietnia wieczorem strażacy z OSP Skibniew, OSP Dybów, OSP Pogorzel, JRG Sokołów Podlaski gasili płonące trawy w miejscowości Skibniew Kurcze.

W sobotę 14 kwietnia ok. godz. 14 płonęły trawy i nieużytki w okolicach miejscowości Dąbrowa (gmina Sokołów Podlaski). Pożar ugasili i pogorzelisko zabezpieczyli strażacy z JRG Sokołów Podlaski i OSP Cukrownia Sokołów Podlaski.

Również w sobotę po południu dwukrotnie paliła się sucha trawa w miejscowości Wieska Wieś. Strażacy z OSP Jabłonna Lacka i Dzierzby przelali pogorzeliska o pow. ok. 15 arów.

Tego samego dnia w Kowiesach (gmina Bielany) paliła trawa na rowie i śmieci zgromadzone w pomieszczeniu pełniącym funkcję śmietnika. W akcji gaszenia pożaru i zabezpieczeniu śmieci przed ponownym zapłonem brali udział strażacy z OSP Kowiesy, OSP Bielany oraz z OSP Podnieśno i OSP Suchożebry.

J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe