11
2020
2013-08-23

Stawiali na rekreację


 Ludzie, którzy w sobotę spacerowali w parku im. Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim, zatrzymywali się 
i obserwowali to, co dzieje się na stawie.

Już z daleka słychać było muzykę. Towarzyszyła ona odbywającym się na stawie przy ulicy Lipowej regatom kajakarskim - pierwszej od bardzo wielu lat imprezie wodnej na otwartej przestrzeni. Program regat obejmował wyścig na dystansie 50 metrów, wyścig dookoła wysepki oraz kajakarski tor przeszkód na czas. 
W pierwszej i trzeciej kategorii mogła udział brać młodzież w wieku 14-17 lat, osoby pełnoletnie oraz całe rodziny (rodzic plus dziecko do 13 lat), natomiast w drugiej kategorii - osoby pełnoletnie oraz rodziny. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziane zostały nagrody rzeczowe. Co ważne, aby wziąć udział w zawodach, należało jedynie przyjść na staw przy ulicy Lipowej i zgłosić się do biura zawodów. Niestety, takich osób nazbierało się bardzo mało, co nie oznacza, że impreza nie była udana. Były to pierwsze tego typu zawody w naszym mieście, więc ludzie nie chcieli ze sobą rywalizować, większość wolała popływać kajakiem w celach rekreacyjnych. 
Organizatorem regat kajakarskich był sokołowski OSiR. Nadzór nad bezpieczeństwem sprawowała PSP w Sokołowie Podlaskim oraz wykwalifikowani ratownicy. Imprezę prowadził nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Sabniach - Radosław Kosieradzki. Być może w przyszłym roku taka impreza również się odbędzie. Organizatorzy mają jednak nadzieję, że do zawodów zgłosi się więcej osób.
 
KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe