11
2020
2018-01-31

Starty sokołowskich Mastersów w 2017 roku


  Zrzeszeni w Sokołowskim Towarzystwie Cyklistów Mastersi od 11 lat starują w ogólnopolskich wyścigach szosowych. W ubiegłym sezonie startowali w 12 wyścigach na terenie całego kraju.

W czerwcu STC było organizatorem mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas i dwójkami dla mężczyzn i kobiet Mastersów w 5 kategoriach wiekowych na trasie Buczyn-Kurowice. W lipcu STC organizowało wyścig kolarski o puchar burmistrza miasta Sokołowa i na terenie gminy Repki o puchar wójta gminy Repki.

Sukcesy Mastersów: Sylwester Prętczyński - 9 miejsce w jeździe dwójkami na Mistrzostwach Polski z Tomaszem Żywko z Warszawy w kategorii M-40, Jerzy Łętowski - 4 miejsce w parze z Przybyszewskim z Płocka w kategorii M-50, Michał Karakula - 4 miejsce z Mirosławem Włodarczykiem z Lubartowa w ktegorii M-70. W cyklu wyścigów w Żyrardowie w ogólnej klasyfikacji po wszystkich wyścigach w M-40 Sylwester Prętczyński zajął 6 miejsce, w M-50 Tomasz Pobłocki 32 miejsce, w M-60 Tadeusz Dziewulski 42 miejsce, w M-70 Michał Karakula - 5 miejsce. W Dębem Wielkiem w wyścigu ogólnopolskim w M-40 Sylwester Prętczyński zajął 2 miejsce, a w M-70 Michał Karakula 3 miejsce. W wyścigu międzynarodowym w Miłkach na Mazurach startowało 4 zawodników STC. W M-30 Arkadiusz Dąbrowski zajął 11 miejsce, w M-40 Sylwester Prętczyński 3 miejsce, w M-50 Tomasz Pobłocki 7 miejsce, w M-70 Michał Kakakula - 4 miejsce. W bieżącym roku Sokołowskie Towarzystwo Cyklistów zorganizuje w lipcu 2 wyścigi ogólnopolskie w Sokołowie i na terenie powiatu. Zawodnicy tego klubu startować będą w wyścigach szosowych ogólnopolskich zaliczanych do Challenge Masters.

Juliusz Nowicki
 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe