17
2020
2012-09-28

Stara Kuźnia w Piwnicy Kasztelańskiej


W piątek, 5 października, o godz. 19 szykuje się ciekawy koncert w Piwnicy Kasztelańskiej. Wystąpi tam znany zespół Stara Kuźnia.

Zespół Stara Kuźnia powstał na początku 1997 roku. Śpiewa szanty klasyczne, pieśni kubryku oraz utwory autorskie. Pierwszy poważny występ przed publicznością miał miejsce w Węgrowie (rodzinnym mieście większości członków zespołu) podczas Shantynocki ’97. Dwa tygodnie przed festiwalem w Giżycku zespół zmienił nieznacznie swój skład i rozpoczął przygotowania do konkursu tegoż festiwalu. Później byli jeszcze na festiwalu Keja ’97, ale ich działalność ograniczała się do występów na różnego rodzaju imprezach kulturalnych w Węgrowie i okolicach.
1998 rok zaczął się dość pracowicie. Przez pierwszy tydzień lutego Stara Kuźnia uczestniczyła w warsztatach przedfestiwalowych i na samym festiwalu Shanties ’98. Potem było jeszcze kilka imprez i festiwali. Odwiedzili Białystok, Łódź, Węgorzewo zdobywając kolejne nagrody i doświadczenia. Zagrali też na kolejnej Shantynocce w Węgrowie. W lipcu wystąpili w Giżycku - tym razem jako laureat poprzedniego festiwalu.
W sierpniu byli na Gdańskim Szantowaniu, a zaraz po tej imprezie pojechali na Letni Festiwal Shanties ’99 nad jezioro Charzykowskie. Wtedy ukazała się ich pierwsza kaseta.
Dorobek zespołu to m.in.: pierwsze miejsce i nagroda publiczności na „Szantach w Giżycku ’97”, pierwsze miejsce i nagroda Burmistrza na Mińskich Spotkaniach z Piosenką Turystyczną „Tramp ’97” w Mińsku Mazowieckim, nagroda Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego na Festiwalu Shanties ’98, druga nagroda i nagroda publiczności na „Kopyści ’98” w Białymstoku, pierwsza nagroda na festiwalu „Kubryk ’98”, pierwsza nagroda na III Otwartych Spotkaniach z Szantami „Szuwary ’98” w Węgorzewie, pierwsza nagroda na „WęgoSzantach ’98”.

KM

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe