43
2019
2012-12-21

Sprzęt dla OSP


Jak bardzo jest potrzebna Ochotnicza Straż Pożarna nie trzeba nikogo przekonywać. Aby strażacy ochotnicy dobrze wypełniali swój obowiązek ważny jest sprzęt pożarniczy.

Dobra współpraca z gminami, czego przykładem jest gmina Sokołów Podlaski przynosi efekty. Ostatnio gmina wyposażyła gminne jednostki OSP w specjalistyczne samochody pożarnicze oraz sprzęt pożarniczy

Zestawy oświetleniowe w skład, których wchodzą maszt oświetleniowy oraz agregat prądotwórczy przekazane zostały jednostkom OSP Grochów, OSP Kostki oraz OSP Pogorzel. Baza sprzętowa jednostki OSP w Wólce Miedzyńskiej wzbogacona została natomiast o motopompę pływającą Niagara. Specjalistyczny sprzęt pożarniczy o łącznej wartości 12 tys. zł współfinansowany został przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Programu „OSP 2012”.

Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Justynowie otrzymała średni samochód pożarniczy typu GBA, marki Mercedes Benz z wyposażeniem, o łącznej wartości 150 tys. zł. Zakup samochodu sfinansowany został w całości ze środków budżetowych gminy.

W bieżącym roku podjęto działania mające na celu modernizację systemu selektywnego wywoływania w OSP w Justynowie oraz w Nowej Wsi. Zadanie to sfinansowano ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz budżetu gminy. W celu zapewnienia gotowości bojowej jednostek w innych częściach gminy podobny system zainstalowano w jednostkach OSP w Przywózkach oraz w Skibniewie.

Wójt gminy Marcin Pasik pozyskał z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim używany samochód pożarniczy marki Jelcz z przeznaczeniem dla jednostki OSP Skibniew. 

Uroczystość przekazania sprzętu oraz wozu pożarniczego odbyła się w dniu 13 grudnia 2012 r. i połączona była ze spotkaniem opłatkowym.

lk

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe