17
2020
2012-12-05

Sprzedaż mleczarni wstrzymana!


Nie zmieni się na razie status sokołowskiej mleczarni, a co za tym idzie jej sprzedaż została przesunięta w czasie.
Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć spółdzielnia mimo pewnych kłopotów związanych z płynnością finansową pracuje normalnie. Trwa produkcja, a zmiany związane z restrukturyzacją przebiegają zgodnie z planami.
Nie ma mowy o likwidacji spółdzielni czy wprowadzeniu do niej syndyka. W czwartek zbiera się rada nadzorcza, która prawdopodobnie wypracuje sposób działań na najbliższy okres.
Wiadomo, że z kupna nie wycofał się inwestor strategiczny, zmieniła się tylko koncepcja przejęcia. Już wkrótce inwestor ma powołać spółkę - Zakład mleczarski-Sokołów Podlaski,  która zajmie się sprzedażą produktów z sokołowskiej mleczarni. Produkty pochodzące ze spółdzielni będą przez nią rozprowadzane w sieci marketów i sklepów. Rozliczenia finansowe mają być korzystne dla OSM. Nieoficjalnie wiadomo również, że za udziały rolników płacić będzie spółdzielnia. W tej chwili jest 350 członków. Jest zrozumiałe, że każdemu z rolników leży na sercu jak najkorzystniejsze warunki sprzedaży, a także los udziałów w spółdzielni. Wcześniej mówiono, że udziały będzie wpłacać przyszły właściciel. Jak widać dzisiaj, koncepcja się zmieniła.
Ze zmianami w firmie wiążą się zwolnienia. Wiadomo, że grupowo do zwolnienia są 42 osoby. Z tych osób, które miały znaleźć się na liście 24 dobrowolnie przyszły i wyraziły zgodę na odejście, oczywiście nie za darmo. Część z tych osób jest na zwolnieniach, czy urlopach. Jak już informowaliśmy właściciel czyli Walne Zgromadzenie wyraziło zgodę na przekształcenie, które zaproponował zarząd. Generalnie produkcja ma być jeszcze większa. Kiedy zmieni się zapowiadany wcześniej status spółdzielni mleczarskiej? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne już niedługo.
Leszek Koper

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe