2
2020
2018-01-23

Spotkanie z teatrem i starymi Siedlcami


Okres Bożego Narodzenia to dobry czas, by przypomnieć różne adaptacje tekstu Karola Dickensa. Wykorzystał to siedlecki teatr i już po raz kolejny zaprosił widzów na „Opowieść wigilijną”. W czwartek 11 stycznia z zaproszenia skorzystała polonistka z „Jedynki” Wiesława Kwiek razem ze swymi uczniami z klasy siódmej.

Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało, zwłaszcza że obejrzeli je już po omówieniu książki Dickensa, która jest lekturą obowiązkową. Mogli porównać swoje wyobrażenia na temat świata przedstawionego z wizją reżysera. Jednych zachwyciła scenografia, innych – choreografia lub warstwa dźwiękowa. Po przedstawieniu zwiedzili kulisy teatru i tam zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie razem z Teresą Piwko (opiekunem wycieczki) i Jadwigą Skup (pracownikiem teatru). Spotkali się też z człowiekiem odpowiedzialnym za oświetlenie, który opowiedział im o swojej pracy.

Czas przed rozpoczęciem sztuki wykorzystano na poznanie Siedlec... sprzed stu lat. Wiesława Kwiek pokazała dzieciom stare zdjęcia miasta. Mogły je porównać z obecnym wyglądem uwiecznionych na fotografiach miejsc. Oglądanie zdjęcia cerkwi, która po przebudowie jest kościołem garnizonowym, lub miejskiego targowiska tam, gdzie jest obecnie dworzec PKS-u zrobiło na uczniach niemałe wrażenie.

Może zachęcone takim przykładem zajrzą na strony Miejskiej Biblioteki Publicznej i poszukają zdjęć starego Sokołowa? A jest co oglądać.

Oprac. J.O 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe