17
2020
2013-04-19

Spotkanie z rodziacami w jedynce


Czas kończenia szkoły podstawowej i rozpoczęcia nauki w gimnazjum, może powodować również zagrożenia dla uczniów. O odpowiedzialności prawnej nieletnich rozmawiał z rodzicami policjant.

Podczas zebrania z rodzicami dzieci klas szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim, asp. Sławomir Krasnodębski opowiadał o różnych zagrożeniach. Przybliżył rodzicom prawne aspekty odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem.

Czas zmiany szkoły, zmiany środowiska, jest na pewno trudną sytuacją dla ucznia. Ważne jest wtedy, aby rodzina poświęcała mu więcej uwagi. Niestety ciągłym problemem jest fakt, że rodzice nie rozmawiają ze swoimi pociechami. Swój obowiązek komunikacji, ograniczają do zapytania czy zjadło obiad lub jakie dostało oceny. Rozmów o głębszej treści, niestety takim nastolatkom brakuje. Braki w komunikacji, często są przyczyną ucieczki w przeróżne nałogi. Wtedy już powrócić do właściwych relacji pomiędzy rodzicami, a dzieckiem, jest bardzo trudno. Badania przeprowadzone z uczniami sokołowskich gimnazjów pokazują, że w ponad połowie przypadków rodzice nie rozmawiają z dziećmi albo rozmawiają sporadycznie.

Czas końca edukacji w szkole podstawowej, powinien być dla rodziców również przyczyną do zadania sobie pytania – Czy ja rozmawiam ze swoim dzieckiem?

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe