6
2020
2017-12-20

Spotkanie z Mikołajem na leśnej polanie


 Dzień 6 grudnia to dzień obdarowywania i  niesienia radości innym. To również imieniny  Mikołaja i dzień, w którym grzeczne dzieci otrzymują prezenty od „św. Mikołaja”.

Przedszkolaki z Leśnej Krainy znają życie i działalność Świętego Biskupa i naśladując go postanowili sami obdarować innych potrzebujących…Tego dnia wybraliśmy się do  leśniczówki w Lasie Przeździeckim, aby zawieźć dla leśnych zwierząt pyszne smakołyki przyniesione z domu (marchewki, jabłka, pietruszki, ziarna zbóż itp.).

Przed leśniczówką powitali nas uśmiechnięci pracownicy Nadleśnictwa Sokołów: gospodarz Pan Waldemar Szmurło oraz stażyści Pani Kinga i pan Mateusz.Leśniczy Waldek zagrał na sygnałówce myśliwskiej „Powitanie myśliwych” i opowiedział o zwyczajach zwierząt podczas zimy.
Leśnicy  serdecznie podziękowali małym przyjaciołom lasu za pamięć i wspaniałe podarki, które pomogą zwierzętom przetrwać zimę. W pewnym momencie dzieci usłyszały dochodzący z lasu dźwięk dzwonka i ujrzały między drzewami  czerwoną postać. Ich radość i zaskoczenie było ogromne, ponieważ był to sam Święty Mikołaj. Powitanie było bardzo gorące. Bawiliśmy się w „niedźwiadka”, śpiewaliśmy piosenki i pląsaliśmy. Było wspaniale, śmiech i radość słychać było w całym lesie. Wkrótce Święty Mikołaj musiał jechać do innych dzieci. Wręczył dzieciom prezenty i podziękował w imieniu zwierząt za dobre serca Małych Przyjaciół Lasu i zwierząt. Następnie oddalił się tak samo, jak się pojawił. Odszedł dzwoniąc dzwoneczkiem uczepionym do swojej mikołajowej laski i zniknął wśród świerków i sosen z obietnicą spotkania się dziećmi z Leśnej Krainy za rok.

Na takie chwile warto czekać. A kiedy w przyszłym roku usłyszysz Mikołaju radosny śpiew dzieci, wiedz, że to przedszkolaki z Leśnej Krainy czekają znowu na Twoje przybycie:

Przyjedź do nas Mikołaju
Na saniach srebrzystych.
Niech Ci gwiazdy drogę wskażą,
Gdzie czekamy wszyscy!

Serdecznie dziękujemy pracownikom z Nadleśnictwa Sokołów za spotkanie mikołajkowe w leśniczówce w Przeździeckim Lesie.

Info / Fot. MP4 w Sokołowie Podl.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe