17
2020
2018-06-14

Spotkanie z dyplomatą


W dniu 4.06.2018 r. grupa uczniów Zespołu Szkół nr 1 wzięła udział w spotkaniu z amerykańskim dyplomatą Ambasady USA w Warszawie. Wizyta odbyła się w ramach programu "Meet America - Poznaj Amerykę", który ma na celu szerzenie wiedzy o Stanach Zjednoczonych oraz historii relacji polsko - amerykańskich.

Spotkanie prowadził Steve Bremner - Amerykanin pracujący w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych, zajmujący się prawami człowieka, który wygłosił prelekcję na temat 100-lecia relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i USA w nawiązaniu do 100 rocznicy odzyskania niepodległości – „100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość”. W trakcie swojego wystąpienia opowiadał o ważnych wydarzeniach z historii swojego kraju, podkreślając zasługi Polaków – m.in. Tadeusza Kościuszki czy Kazimierza Pułaskiego. Przybliżył również zagadnienia dotyczące Deklaracji Podziwu i Przyjaźni - prezentu narodu polskiego przekazanego Stanom Zjednoczonym z okazji 150 rocznicy uchwalenia Deklaracji Niepodległości, którą w 1926 roku podpisało 5,5 miliona Polaków (blisko 20% ludności kraju).

Amerykański gość przedstawił również młodzieży możliwości wzięcia udziału w licznych programach edukacyjno-zarobkowych, realizowanych przez uczelnie na terenie Stanów Zjednoczonych, które koordynuje Ambasada USA.

Po części oficjalnej uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Dotyczyły one zarówno życia codziennego, atrakcji turystycznych, jak i doświadczeń życiowych gościa oraz jego wrażeń dotyczących życia w Polsce. Padły również zapytania o relacje polsko - amerykańskie oraz amerykańskich prezydentów.

Całe spotkanie prowadzone było w języku angielskim, co dało słuchaczom możliwość bezpośredniego kontaktu z językiem oraz wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

Dla uczniów była to ciekawa, ponadprogramowa lekcja języka angielskiego, której wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem.
  
Info / Fot: ZS nr 1 w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe