17
2020
2019-10-15

Spotkanie wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas


Jak poinformowała nas Monika Szczepańczyk z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, pod hasłem „Ochrzczeni i posłani” w Podlaskim Centrum Dialogu w Drohiczynie 6 października b.r. odbyło się` spotkanie wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Inspiracją do zorganizowania wydarzenia stały się słowa papieża Franciszka: „Nie żyjmy wiarą zamkniętą w zakrystii”, wypowiedziane na rozpoczęcie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego czyli października b.r.

W czasie spotkania swoim świadectwem na temat misji podzieliły się wolontariuszki, które przez 5 tygodni pracowały w przedszkolu w Ugandzie. Pani Emilia i pani Patrycja podkreśliły, z misji wróciły bogatsze o liczne doświadczenia i świadectwa wiary miejscowych dzieci. Szczególnie mocno wybrzmiały słowa jednej z wolontariuszek: „Świata nie zmienisz, ale możliwość polepszenia życia choćby jednego istnienia to Twój osobisty sukces i misja każdego z nas”.

O pracy na misjach opowiedział również ks. kan. Zbigniew Grabowski, który przez 5 lat pracował w Zambii. Dla wolontariuszy ze SKC była to piękna lekcja mówiąca o bezinteresownym pomaganiu i dawaniu cząstki siebie drugiemu człowiekowi.


J.O.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe