25
2022
2022-08-02

Spotkanie wiceministra zdrowia z młodzieżą z gminy Repki


W poniedziałek 25 lipca 2022 r. młodzież z dwóch szkół z terenu gminy Repki, biorąca udział w projekcie PO WER „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, spotkała się z wiceministrem zdrowia, Senatorem RP Waldemarem Kraską.

W ramach projektu pt. „POZNAJMY SIĘ  - kultura, tradycje, zwyczaje i obyczaje”, w czerwcu uczniowie szkół w Wyrozębach- Podawcach i w Skrzeszewie przebywali w Grecji na zaproszenie tamtejszej szkoły IEI.E.K LYDIA KEK SCHOOL, gdzie poznali szkołę grecką. Młodzież miała okazję zintegrować się z tamtejszymi uczniami, poznać bliżej kulturę i język grecki, prezentując jednocześnie polską kulturę, tradycje, zwyczaje i obyczaje.

Na spotkaniu z senatorem uczestnicy projektu podzielili się z nim swoimi wrażeniami, emocjami oraz efektami projektu, a także podziękowali za zawsze otwarte serce, wsparcie, zaangażowanie oraz pomoc w realizację projektu.

Senator, dziękując za zaproszenie i spotkanie pogratulował dyrektorom obu placówek i młodzieży tak wspaniałego wyjazdu, wpisując się w tym duchu do kroniki szkolnej. Wyraził również zadowolenie z faktu, iż młodzież z małych środowisk szkolnych korzysta z unijnych projektów rozwijających ich kompetencje.

Spotkania z uczniami odbyły się w obu szkołach, jedno po drugim.Opr. K.W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe