17
2020
2013-04-26

Spotkanie w "Jedynce"


Czas kończenia szkoły podstawowej i rozpoczęcia nauki w gimnazjum, może powodować również zagrożenia dla uczniów.
Podczas zebrania z rodzicami dzieci klas szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim, asp. Sławomir Krasnodębski opowiadał o różnych zagrożeniach. Przybliżył rodzicom prawne aspekty odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem.
Czas zmiany szkoły, zmiany środowiska, jest na pewno trudną sytuacją dla ucznia. Ważne jest wtedy, aby rodzina poświęcała mu więcej uwagi. Niestety, ciągłym problemem jest fakt, że rodzice nie rozmawiają ze swoimi pociechami. Swój obowiązek komunikacji ograniczają do zapytania czy zjadło obiad lub jakie dostało oceny. Rozmów o głębszej treści nastolatkom brakuje. Braki
w komunikacji często są przyczyną ucieczki w przeróżne nałogi. Wtedy jest już bardzo trudno powrócić do właściwych relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Badania przeprowadzone z uczniami sokołowskich gimnazjów pokazują, że w ponad połowie przypadków rodzice nie rozmawiają z dziećmi albo rozmawiają sporadycznie.
Czas końca edukacji w szkole podstawowej, powinien być dla rodziców również przyczyną do zadania sobie pytania – Czy ja rozmawiam ze swoim dzieckiem?

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe