6
2020
2018-06-27

Spotkanie przyjaciół


W środę 12 czerwca uczennice Szkolnego Koła Caritas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim wraz z psycholog Ewą Murek- Szotko i pedagog Joanną Turos spotkały się w Zembrowie z grupą zaprzyjaźnionych uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim.

Dzięki gościnności księdza Piotra Arbaszewskiego, miejscowego proboszcza i szkolnego katechety uczestnicy wycieczki zwiedzili Parafialny Dom Kultury ze stylowym wyposażeniem wnętrz, zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela oraz zapoznali się z jego historią. Mieli możliwość obejrzenia grobu rodu Trębickich oraz nagrobków rodu Mniszek- Tchórznickich, w tym słynnej pisarki Heleny Mniszkówny.

Słoneczna pogoda sprzyjała spędzeniu czasu w rozległym ogrodzie otaczającym dom. Uwagę wszystkich wzbudziły piękne kwiaty, różne gatunki krzewów i drzew owocowych. W porze obiadowej młodzież wraz z opiekunami zaprezentowała swoje umiejętności kulinarne, przygotowując smaczne zapiekanki. Zwieńczeniem spotkania były wspólne zabawy integracyjne, które sprzyjały przełamywaniu nieśmiałości i nawiązywaniu bliskich relacji. Na zakończenie spotkania uczniowie wyrazili swoje podziękowanie organizatorom, wręczając pamiątkowe upominki - piękne obrazki wykonane przez uczniów.

Zadeklarowano chęć ponownego spotkania w tym samym gronie jesienią.

Opiekunowie z obu placówek cieszą się, że współpraca szkół utrzymuje się i pogłębia wzajemne relacje. Dziękują też wszystkim uczestnikom spotkania za wspólny, wspaniały czas. Szczególne podziękowania kierują w stronę księdza Piotra, który po raz kolejny z życzliwością gościł młodzież na terenie parafialnym.
J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe