17
2020
2020-01-08

Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne w Gminie Repki


„Łamiąc się opłatkiem jak chlebem, życzymy sobie szczęśliwego Nowego Roku i jeszcze szczęśliwszego i wiecznego życia, tam, gdzie Bóg jest całkowitym weselem i wiekuistą radością dla wszystkich, którzy kochają” pod takim przesłaniem przebiegało Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne, które odbyło się 30 grudnia 2019 r. w środowiskowej hali sportowo-rekreacyjnej w Repkach.

W Spotkaniu uczestniczyli radni i sołtysi, dyrektorzy i pracownicy wszystkich jednostek samorządowych, pracownicy Urzędu Gminy, przedstawiciele firm i organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Repki, Wśród obecnych gościli: Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska, Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk, członek Zarządu Powiatu Sokołowskiego Bogdan Czarnocki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim Tomasz Wilk. W uroczystym spotkaniu gościli księża sprawujący posługę duszpasterską w Gminie Repki: ksiądz Andrzej Dryżałowski, ksiądz kan. dr Sławomir Mazur, ksiądz dr Mariusz Bartosiak, ksiądz Jakub Buczyński i ksiądz Robert Nowaczewski.

Przybyłych gości przywitała wójt Gminy Repki Apolonia Stasiuk. W przemówieniu zaprezentowała działania i dokonania samorządu  w mijającym roku oraz przedstawiła plany na kolejny rok. Złożyła także życzenia noworoczne: „Wszystkim Państwu życzę, aby Nowy Rok napełnił Wasze serca wiarą w dobrą przyszłość. Życzę, aby w Waszych domach zawsze gościły miłość, zaufanie i szczęście. Niech optymizm i radość będzie z nam przez cały 2020 r. Szczęść Boże”.

Przewodniczący Rady Gminy podkreślał magiczne znaczenie Świąt Bożego Narodzenia: „W te Święta rodzi się Bóg-Człowiek, który chce słuchać ludzi, okazywać im swoje miłosierdzie i dawać nadzieje. Tak czy inaczej w wielu naszych rodzinach. Święta Bożego Narodzenia, są czasem, w którym  wielu z nas przemówi ludzkim głosem. To czas, w którym odzywają się do siebie najwięksi wrogowie, ale też skłóceni lub oddaleni od siebie od dłuższego czasu członkowie rodziny. I nie szkodzi, ze potem może wszystko wraca do tzw. normy. Dla tych kilku chwil szczerości i uwolnionego dobra ze strony drugiego człowieka warto przeżyć kolejny rok”. Mówił, że dobro „Małej ojczyzny” jest nadrzędnym celem działań samorządu, przed którym stoją nowe wyzwania, a sprostać im można tylko dzięki solidarności, współpracy i obywatelskiej odpowiedzialności. Na koniec życzył wszystkim mieszkańcom Gminy |Repki, aby wkroczyli w Nowy Rok z nadzieją, że wspólnie uda się zrobić wiele dobrych rzeczy. „Niech 2020 rok przyniesie nam wszystkim odrobinę szczęścia, które sprawi, że wszystkie podjęte przez nas działania i zamierzenia zakończą się sukcesem. Niech wiara codziennie dodaje nam sił i energii do tworzenia i realizacji nowych pomysłów”. Życzenia noworoczne złożyli kolejno: Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska  oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk.
                                                   
Po części życzeniowej zaproszeni goście wysłuchali koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Bożeny Kaczmarek i Łukasza Kraujutowicza, przy akompaniamencie Piotra Jankowskiego. Po koncercie ksiądz Andrzej Dryżałowski odczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa i pobłogosławił opłatki. Po  odśpiewaniu kolędy „Bóg się rodzi” wszyscy przełamali się opłatkiem życząc sobie szczęśliwego 2020 Roku.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

www.wiescisokolowskie.pl/galeria/284,spotkanie-noworoczne-w-repkach.html


Ewa Czarkowska, GOK w Repkach
Fot: KDC


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe