17
2020
2014-02-05

Spotkanie Klubu Ciekawej Książki Sokołowskiego Ośrodka Kultury - gość Sylwia Siedlecka


10 lutego 2014 o godz. 17:00 w lokalu dawnej "Niespodzianki" odbędzie się  spotkanie Klubu Ciekawej Książki Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Gościem  spotkania będzie Sylwia Siedlecka - autorka nominowanego do "Paszportu  Polityki 2010" zbioru opowiadań pt. "Szczeniaki"

Sylwia Siedlecka urodziła się w 1980 roku w Sokołowie Podlaskim. Ukończyła Szkołę Podstawową Nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. Jest doktorem nauk humanistycznych. Pracuje w Polskiej  Akademii Nauk oraz na uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką zbioru  opowiadań "Szczeniaki", który doczekał się adaptacji teatralnych oraz tłumaczeń na język angielski, bułgarski, węgierski, serbski oraz słowacki.


"Szczeniaki", debiutancki zbiór opowiadań Sylwii Siedleckiej, to hołd złożony wyobraźni i wolności pisarskiej. W polskiej prozie pojawił się nowy, wyrazisty talent.Beniamin i Ole urodzili się zrośnięci plecami. Przeżyje tylko jeden. Który z chłopców zapłaci najwyższą cenę za życie brata? Lena jest agentką nieruchomości, ale tak naprawdę handluje śmiercią - interesują ją wyłącznie mieszkania z umierającymi ludźmi. Cyrkowy karzeł został porzucony przez matkę, kobietę piękną i sprzedajną. Przed odejściem zdążyła mu pokazać miłość i podarować kota, który ginie kopnięty przez jednego z kochanków. Pan Bóg zastanawia się, co zrobić z dziećmi, które nie mogą trafić do nieba tylko dlatego, że nie zostały ochrzczone. W końcu... nie robi nic.
Siedlecka mówi o tym, co trudne i bolesne, miesza starość z dzieciństwem, wiąże krańce życia. Akcja tych onirycznych opowiadań rozgrywa się nie wiadomo gdzie i nie wiadomo kiedy, bo zawsze i wszędzie ludzie odczuwają pustkę. "Szczeniaki" to książka wywołująca i podziw, i zgrozę.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe