11
2020
2017-02-21

Spotkanie autorskie Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza


16 lutego 2017 r. w Miejskiej Bibliotece w Sokołowie Podlaskim miała miejsce promocja książki „Najdłuższa noc” autorstwa Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza – znanych aktorów filmowych, reżyserów, scenarzystów. Powieść wydana przez Wydawnictwo Muza SA jest ich debiutem pisarskim. Książka jest inspirowana wydarzeniami z serialu „Belle Epoque”, którego premiera odbyła się 15 lutego na antenie TVN, a współautorami scenariusza są Marek Bukowski i Maciej Dancewicz.

Autorzy przyznali, że bycie pisarzem bardzo im się podoba, chociaż jest to tylko ich hobby. Pisanie powieści było jednak pracochłonne. Autorzy musieli zgłębić wiedzę z medycyny kryminalnej, a także zebrać potrzebne informacje historyczne. Ważne, że współpraca obu panów układała się bardzo dobrze, dzięki czemu powstała naprawdę ciekawa powieść sensacyjna.

Akcja książki dzieje się w Krakowie w latach 1904-1905. Miłość, namiętność i piękna epoka zderzają się z brutalnymi zbrodniami, które faktycznie miały miejsce na początku XX wieku. Główny bohater książki Jan Edigey-Korycki płynie na statku „Legion” do portu
na Madagaskarze. Tam otrzymuje wiadomość o śmierci matki. Wraca więc jak najprędzej do rodzinnego Krakowa, skąd z powodu nieszczęśliwej miłości do pięknej arystokratk, musiał wyjechać 10 lat wcześniej. Tymczasem w mieście dochodzi do makabrycznych zbrodni. Giną kobiety-wyłupione oczy, odcięte głowy, zwęglone ciała. Jan podążając tropem zbrodniarza, musi zagłębić się w świat przestępczego Krakowa i religijnej symboliki.

Autorzy w interesujący, czasami nawet w humorystyczny sposób opowiadali sokołowskiej publiczności o swojej pracy nad książką, scenariuszem do filmu, zdradzali tajniki pracy aktorskiej oraz chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Niespodzianką dla publiczności, a także samych autorów było wręczenie im przez prowadzącą spotkanie, tekstu do przeczytania. Goście musieli wcielić się w rolę Jana Edigeya-Koryckiego oraz jego ojca, za co otrzymali duże brawa od publiczności. Zagrali bez wcześniejszego przygotowania naprawdę rewelacyjnie jak przystało na bardzo dobrych aktorów.
„Najdłuższa noc” zapewne zainteresuje czytelników, gdyż jest w niej wszystko: miłość, sensacja i tajemnica. Uczestnicy spotkania mogli kupić książkę autorów, którzy chętnie podpisywali dedykacje i pozowali do wspólnych zdjęć. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe