17
2020
2014-07-23

Sposób na kierowców?


Pomimo, że w Sokołowie na ulicy ks. Bosko stoi znak B-36 pn. "zakaz zatrzymywania się", kierowcy nie zwracają na niego uwagi. Burmistrz miasta Bogusław Karakula ma pomysł, aby wreszcie nauczyć kierowców. - Dwóch odholują, trzeci się czegoś nauczy - przewiduje burmistrz.

Jadąc ulicą Jana Bosko od strony Piłsudskiego (w kierunku sądu) po prawej stronie ustawiony jest znak - zakaz zatrzymywania się. Znak ten zabrania zatrzymywania pojazdu od miejsca jego ustawienia. Niestety, kierowcy raczej znaku nie widzą, a jeśli widzą to nie zwracają na niego uwagi. Inny wariant jest taki, że być może nie zdają sobie sprawy z kary jaką mogą ponieść za złamanie przepisu. Albo... innego wariantu już chyba nie ma. 
 
Praktycznie zawsze w tym miejscu stoją zaparkowane auta. Co prawda obok znajduje się przyszpitalny parking, ale jest on zazwyczaj zajęty. Najprościej więc zaparkować swój pojazd tuż za znakiem zakazu zatrzymywania. Podobno - jak mówią kierowcy - policja rzadko zwraca uwagę na zaparkowane tam auta. Tej wersji zaprzecza rzecznik sokołowskiej policji Sławomir Tomaszewski. Jak mówi, ten rejon policjanci sprawdzają codziennie, a kierowcy którzy nieprawidłowo zaparkowali, karani są mandatami. 
 
- Tak się jednak składa, że policjanci są w różnych miejscach, nie tylko na ul. ks. Bosko. Gdybyśmy patrolowali tylko ten rejon, ktoś by zapytał: "a dlaczego nie sprawdzacie nieprawidłowo zaparkowanych aut w innej części miasta, bodajże na ulicy Magistrackiej?" - tłumaczy Sławomir Tomaszewski. 
 
Sprawa nieprawidłowego parkowania w pobliżu szpitala nurtuje m.in. radnych miejskich, którzy już kilkakrotnie poruszali ten temat na sesji, po raz ostatni w czerwcu. Burmistrz miasta również jest zniesmaczony takim postępowaniem ze strony kierowców. 
- Najgorzej jest wtedy gdy parkują tam TIR-y. A takie sytuacje też się zdarzają, w dodatku niejednokrotnie - mówił na sesji. 
Szef miasta wpadł na pomysł, aby wynająć firmę, która zajmuje się odholowywaniem pojazdów. Taki pomysł - zdaniem burmistrza - nauczy czegoś kierowców. 
- Dwóch zaparkuje, zapłaci kilka stówek, więc trzeci się czegokolwiek nauczy - mówi Bogusław Karakula. 
 
Warto dodać, że złamanie znaku B-36 wiąże się z otrzymaniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz jednego punktu karnego. Kara za odholowanie jest znacznie wyższa. Oprócz kosztów holowania, które są dosyć wysokie, pokryć należy także opłatę za postój samochodu na parkingu strzeżonym. 

KAMIL WASZCZUK
 

« wróć | komentarze [14]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A morze dac tablickie; nie ditycy Jasnie nam panujacego Burmistrza

zerlo
2014-08-02 16:16:43

SpOOOkkoo!.Żeby wywieść wóz z miejsca parkowania trzeba spełniać wymogi prawne.To może robić Policja,a nasza ma to w d..ie i słusznie, bo to nie ich robota,albo straż miejska,a takiej w naszym upadającym mieście brak.Więc panie burczymucha,mniej gadania.

Waldemar
2014-08-02 15:01:17

Na ten plac nie ma wjazdu. Jest zagrodzone i aż żenująca sytuacja, żeby się dogadali. Lepiej jest wlepić mandat i wywieść pojazd na odpowiednie miejsce. Dochód będzie dla policji i firmy wywozowej i o to chodzi.

tla
2014-07-29 10:38:47

A ciężko to zostawić auto tam gdzie cyrk swoje barakowozy rozstawia? toż to tylko dwa razy przez pasy przejść koło biura ZOZu

mijo
2014-07-28 22:43:54

Odholujemy pana odholujemy,już niedługo, a z nim całą świtę.Ludzie dostaną podwyżki,zaczną normalnie pracować.Będą budowane mieszkania komunalne.Piłkarze awansują do III ligi,koszykówka będzie w I lidze.Kolarze będą mieli rowery.Religia wróci na plebanie.Klechy nie będą rządzić miastem i zaczną płacić podatki. Zaczną się remonty dróg i chodników.Miasto będzie inaczej oddychać.

wiem
2014-07-28 15:26:36

Karol nie bredź.Bogdan ma klechy i babunie.Wprawdzie wielu jego wyborców zmarło,ale są nowi.Jego błędem była sprzedaż mieszkań wsiowym, a to PSL,oni mogą być groźni.Bo pajac Witkowski,który biega i prosi o nie kandydowanie wszystkich,bo on tylko powinien sam startować i być Burmistrzem jest żenujące.Ten nieu(...) nie ma żadnych szans.Ale ta sokołowianka ze stolicy,może zamieszać.

Aneta z miasta
2014-07-28 15:13:28

Boguś,nie holuj,bo wybory idą.Już jest 6 kandydatów, w tym 2 kobitki,nawet nawet.Jedna ma tytuł doktora nauk ekonomicznych i zapał.Jak ją Oleszczuk wesprze to niewiadomo co będzie.

Karol
2014-07-27 13:52:28

A gdzie niby mają parkować chorzy przyjezdzający do szpitala? niech władze pomyślą nad jakimś parkingiem!!!

czarnulka
2014-07-26 02:01:07

są inne miejsca gdzie parkujące samochody stwarzają zagrożenie np. na pasach przy tkzw, starym dworcu, ludzie parkujący w okolicy szpitala, stają bo brak miejsca , a wystarczy poszerzyć parking , nie takie drzewa w ostatnich latach zniknęły z krajobrazu ,morze by tak modernizować a nie karać , sama potrzeba korzystania z pomocy medycznej jest karą

oko
2014-07-25 21:53:28

Ciekawe gdzie mają parkowac? A może władza znajdzie jakiś pomysł. Jednak jak widać najlepiej postawić znak i problem z głowy.

nik
2014-07-25 07:33:04

Na parkingu przy szpitalnym samochody parkują mieszkańcy pobliskich bloków Spółdzielczych. Wystarczy nałożyć im opłaty za każdą godz. zgodnie z taryfikatorem warszawskim i zaraz zrobi się luz na tym parkingu.

gucio
2014-07-24 13:36:38

Zobaczcie ze parking przed szpitalem jest pusty. Ludzie nie chcą płacić za parking. dlatego stawiają samochody tam gdzie im się podoba. Mam nadzieje ze ta akcja nauczy ludzi myślenia z parkowaniem na zakazach lub na trawnikach jak to ma miejsce przy mięsnym obok dentysty

sokolowianin
2014-07-24 11:21:05

widać na zdjęciu, że tu akurat znak jest po lewej stronie.

kierowca
2014-07-24 07:53:47

To jest tak zwana nasza władza, ludziom życzliwa się znaczy. A może zamiast hektarów trawników przed szpitalem trzeba zbudować parking, nawet o żwirowej na razie powierzchni? No oczywiście, że nie! Tylko sztraf!

Jur ze Grzymał
2014-07-23 23:16:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe