17
2020
2015-09-08

Spektakl teatralny pt. "Katyń. W tył głowy"


22 września 2015 zapraszamy na spektakl teatralny w wykonaniu Polskiego Teatru Historii pt. "Katyń. W tył głowy". 

Spektakl zrealizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska w Katowicach, Operą Śląską oraz Górnośląskim Instytutem Kultury i Sztuki w celu upamiętnienia 75. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Wyobraź sobie, że jesteś współczesną, trochę imprezową studentką.Jest 11 maja 1940 roku... "KATYŃ - ... w tył głowy" to przedstawienie, które rozpoczyna się trzęsieniem ziemi, a później - napięcie już tylko rośnie. To sztuka, która chwyci Cię za gardło i do ostatniej sceny przykuje Twoją uwagę. Co więcej, cały czas będziesz w samym centrum prawdziwych wydarzeń, a zakończenie zmusi Cię do refleksji.

Ogromnym atutem sztuki "... w tył głowy" jest wyjątkowa, niezwykle przemyślana oprawa muzyczna.
Muzyka wzmacnia sceny. Sprawia, że widowisko staje się przeżyciem, które na długo zostanie w Twojej pamięci...

Scenariusz w 80% oparty jest na zapiskach z pamiętnika Henryka Gorzechowskiego – ocalałego jeńca wojennego. Główną postacią jest imprezowa studentka - Natasza, nie reprezentująca sobą absolutnie żadnych postaw
patriotycznych. Podczas spektaklu zmienia się i doznaje szoku. Uświadamia sobie ogrom zła, jakiego dokonano w 1940 roku i dowiaduje się, jak łatwo można manipulować ludźmi. W spektaklu przenikają się na przemian dwa światy: tragiczne czasy II wojny światowej i pozornie spokojne czasy współczesności, tworząc tym samym nietypową fabułę, pełną zaskakujących zwrotów akcji i ponadczasowej, szorstkiej prawdy na temat deprawującej siły władzy.

Spektakl porusza problemy zbrodni katyńskiej,  lekceważącego stosunku młodzieży do historii Polski i patriotyzmu oraz manipulacji i siły władzy oraz mediów w XXI wieku.

Bilety w cenie 13 zł./os.
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe