2
2020
2012-05-27

Spektakl „Chrześcijanki” w SOK


W starożytności Arystoteles w „Poetyce” stwierdził, że wszelka sztuka, a więc i teatr, ostatecznie powinna prowadzić ku dobru. Różnie to bywa we współczesnym teatrze, ale odniesienie do tych słów Arystotelesa mogliśmy zobaczyć w spektaklu „Chrześcijanki”, zaprezentowanym 15 maja na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Przedstawienie opowiada o prześladowaniach chrześcijan, jego akcja rozgrywa się w starożytnym Rzymie. Młodzież z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika, przygotowana przez s. Marzennę Tchórzewską we współpracy z p. Teresą Dziukowską, z ogromnym zaangażowaniem przekazywała ważne treści. Na szczególną uwagę zasługiwała też scenografia i kostiumy. Spektakl bardzo podobał się widzom, ze wzruszeniem gratulowali twórcom i wykonawcom. Młodzi aktorzy mają już zaproszenia do innych miejscowości.

To już trzeci w tym roku spektakl (po listopadowych zamyśleniach „W świetle znicza” i współczesnych jasełkach „Światłość w ciemności”), którym siostra i wykonawcy starają i siebie, i widzów prowadzić ku wartościom.

W przedstawieniu wystąpili: Milena Maruńska (Elekta), Paweł Bieliński (Piotr), Maciej Tyszko (patrycjusz Urban), Paweł Moczulski (Ksemon), Natalia Sujak, Anna Laskowska ( Kornelia), Patrycja Osipiak (Flawia), Weronika Kosieradzka (Sylwia), Dominik Gęsina (Hipolit), Jakub Lalak (Setnik), Bartłomiej Tomczuk (Strażnik). Śpiew: Adrianna Raboszuk, Joanna Choruta, Anna Woźniak.

J.O

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe