17
2020
2012-02-10

SP1 w konkursie UNICEF


Konkurs na zaprojektowanie najbardziej oryginalnej laleczki jest integralną częścią kampanii "Wszystkie kolory świata", opracowanej i przygotowanej przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. Celem konkursu jest wybranie najciekawszego i najbardziej oryginalnego projektu charytatywnej laleczki przygotowanej przez dzieci lub młodzież. Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę jest prowadzony na oficjalnej stronie UNICEF Poland na Facebooku - www.facebook.com/unicefpolska. Na tym profilu została stworzona oddzielna galeria projektu "Wszystkie kolory świata", do której odnośnik znajduje się po lewej stronie. Tam zostały umieszczone zdjęcia nadesłanych laleczek wraz z podpisem szkoły. Zdjęcia zostały zamieszczone w galerii w przypadkowej kolejności. Aby zagłosować na lalkę wykonana przez uczniów SP1 trzeba "polubić" profil UNICEF, odnaleźć w galerii zdjęcie lalki, które zamieszczamy obok i zagłosować na nie. Pod zdjęciem znajduje się 5 gwiazdek. Jeżeli lalka wam się podoba zaznaczcie maksymalną liczbę gwiazdek klikając na gwiazdkę numer pięć. Konkurs trwa od 23 stycznia do 20 lutego (do godz.12.00).

 

Warto głosować

Ocena każdego zdjęcia obliczana jest w oparciu o średnią głosów oraz ich ilość, przy uwzględnieniu wysokości przyznanych not. Głosy są zliczane automatycznie pod każdą laleczką. Aby oddać głos należy podświetlić liczbę gwiazdek pod wybranym zdjęciem i kliknąć na ostatnią w rzędzie gwiazdkę. Pojawi się komunikat, że "głos został oddany". Na każdą laleczkę można zagłosować tylko raz z jednego profilu na facebooku w ciągu całego czasu trwania konkursu. Każdy może oddać głos na wszystkie laleczki znajdujące się w galerii. W przypadku uzyskania przez dwie lub więcej laleczek tego samego wyniku rozstrzygnięcia konkursu dokona specjalnie powołane Jury, w skład którego wejdą reprezentanci UNICEF Polska oraz Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Nagrodą w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę jest wizyta Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w szkole oraz koncert Majki Jeżowskiej na terenie tej szkoły. Warto więc głosować na lalkę przygotowaną przez SP1.

 

Indianin Kacper

Lalkę na konkurs "Wszystkie kolory świata" przygotowała klasa II B ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Kusocińskiego, której wychowawcą jest Małgorzata Malinowska. Dzieci pod czujnym okiem rodziców wykonały Indianina Kacpra. Lalek było więcej, ale ta spodobała się wszystkim najbardziej i została wybrana do reprezentowania szkoły. Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na najbardziej oryginalną laleczkę, uszytą przez uczniów biorących udział w projekcie, zakończyło się 15 stycznia. - Otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń - mówią organizatorzy konkursu. -  Napłynęło do nas prawie 600 zdjęć wykonanych przez dzieci i młodzież lalek. Za wszystkie serdecznie dziękujemy!

Właściwy konkurs, a więc i głosowanie, rozpoczął się 23 stycznia. Zachęcamy wszystkich do polubienia profilu UNICEF, a następnie do obejrzenia zdjęć i głosowania na lalkę przygotowaną przez naszych uczniów. Warto zachęcić do głosowania także najbliższych. W ciągu kilku dni na wszystkie lalki zgromadzone w galerii oddanych zostało ponad 100 tysięcy głosów!

 

Koncert Majki

Jest o co walczyć w tym konkursie. Majka Jeżowska to wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów i widowisk muzycznych, producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music. Od wielu lat przyciąga na swoje koncerty bardzo szeroką publiczność a na jej przebojach "A ja wolę moją mamę", "Wszystkie dzieci nasze są", "Laleczka z saskiej porcelany" wychowuje się kolejne pokolenie wdzięcznych słuchaczy. Jako jedyna piosenkarka i autor muzyki ma swój Festiwal Piosenki "Rytm i melodia", który odbywa się w Radomiu od 2006 roku. Jej imię noszą przedszkola w Jaworznie i Zabrzu. Majka ze swoją kolorową osobowością, wspaniałymi piosenkami, kontaktem z publicznością i humorem potrafi porwać do zabawy każdego widza, a jej koncert to okazja do wspólnego śpiewania, tańca i uśmiechu dla całej rodziny. Warto więc głosować na lalkę wykonaną przez uczniów SP1, aby mogli oni spotkać piosenkarkę osobiście. Zachęcamy do tego wszystkich naszych czytelników!

 

Katarzyna Markusz

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe