43
2019
2018-10-09

Śp. ks. Tomasz Pełszyk uhonorowany


 Na ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki została wręczona Nagroda Rady Miasta i Gminy Kosów Lacki "Zasłużony dla Gminy Kosów Lacki" dla śp. ks. proboszcza Tomasza Pełszyka. Statuetkę z rąk Burmistrza Jana Słomiaka i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Stanisława Kuziaka odebrali bracia zmarłego księdza.

Przed wręczeniem nagrody przewodniczący Rady Stanisław Kuziak przypomniał zgromadzonym sylwetkę zmarłego:

- Ksiądz Tomasz Pełszyk pełnił funkcję proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Kosowie Lackim w latach 2008-2018. Przez ten czas dał się poznać jako wspaniały duszpasterz. Swoim postępowaniem i głoszonym Słowem Bożym umacniał nas w wierze. Ksiądz Tomasz był również bardzo dobrym gospodarzem. Na początku swojej działalności dokończył dzieło poprzednika, czyli dokonał termomodernizacji naszego kościoła. Podjął się wielkiej i bardzo kosztownej inwestycji, czyli renowacji witraży. Usilnie zabiegał o środki zewnętrzne. Dzięki jego zaangażowaniu powstał parking obok cmentarza. Ksiądz Tomasz aktywnie udzielał się w życiu kulturalnym i społecznym naszej gminy. Wszystkie znaczące uroczystości, te o charakterze religijnym ale także o znaczeniu patriotycznym, samorządowym czy kulturalnym, odbywały się zawsze z jego udziałem. Ksiądz Tomasz był uosobieniem dobroci i przyzwoitości. Jest niedoścignionym wzorem łagodności i szacunku dla drugiego człowieka. Z wielką życzliwością traktował swoich bliźnich, niezależnie od ich statusu społecznego. Wielka szkoda, że Pan Bóg tak szybko zabrał go na wieczną służbę. Ksiądz Tomasz pozostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Będziemy wspominać jego życzliwy uśmiech,  krzepiący uścisk dłoni, ciepłe i dobre słowo.

Po zakończeniu przemówienia Przewodniczący Rady Stanisław Kuziak oraz Burmistrz
Jan Słomiak przekazali statuetkę “Zasłużony dla Gminy Kosów Lacki”  braciom
śp. ks. Tomasza Pełszyka - Krzysztofowi i Mieczysławowi Pełszyk.

Następnie głos zabrali bracia którzy, nie kryjąc wzruszenia, podziękowali za statuetkę
i podzielili się prywatnymi wspomnieniami o śp. księdzu Tomaszu.

W trakcie przerwy w obradach delegacja samorządowa wraz z braćmi śp. księdza udała się na kosowski cmentarz, aby złożyć wiązankę na grobie proboszcza i pomodlić się
w jego intencji.
Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe