17
2020
2015-07-01

Sołtys - rekordzista


Kazimierz Trzciński z Chmielnika to jeden z najdłużej urzędujących sołtysów w Polsce. Swoją funkcję pełnił aż 50 lat!

Sołtysem był do 12 stycznia br. Kilka tygodni temu obchodził kolejny jubileusz - swoje 90. urodziny. Z tej okazji władze gminy Sabnie zaprosiły go na czerwcową sesję. 
 
- Pan Kazimierz to wielki patriota lokalny i społecznik, na którego zawsze można liczyć. Działacz społeczny, inicjator wielu prac społecznych na rzecz środowiska wiejskiego. W swojej pracy społecznej wyróżnia się zaangażowaniem i ofiarnością - mówił o jubilacie wójt Sabni Ireneusz Piotr Wyszyński.
 
- Panie Kazimierzu, dzięki panu jesteśmy w Polsce trochę rozpoznawalni. Jest pan przecież jednym z najdłużej urzędujących sołtysów w Polsce - zwracał się do jubilata przewodniczący rady Wacław Mikołajczuk
 
Pan Kazimierz otrzymał od wójta Ireneusza Piotra Wyszyńskiego, wiecewójta Mirosława Sobieskiego i przewodniczącego Wacława Mikołajczuka specjalne podziękowania oraz bukiety kwiatów.
 
Na sesję przybył także Waldemar Witkowski ze Starostwa Powiatowego. W imieniu starosty zwracał się do jubilata: - Przez wszystkie lata bycia sołtysem był pan sprawnym organizatorem, który potrafił rozbudzić aktywność wśród społeczności lokalnej.
 
Zasługi pana Kazimierza kilkukrotnie zostały nagrodzone. W 1988 roku otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi, a w  2010 roku odznaczenie Zasłużony dla rolnictwa. Władze gminy również odznaczyły pana Kazimierza - w 2006 roku otrzymał medal "Zasłużony dla Gminy Sabnie". 
 
KW

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Sto Lat Szanowny Panie Kazimierzy sąsiad z Pie

stach D
2015-07-02 11:29:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe