17
2020
2015-01-20

Sokołowskie szkoły w rankingu


Sokołowskie licea oraz technikum znalazły się w rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju, które opublikowała Fundacja Edukacyjna Perspektywy. 
 
W rankingu znalazło się ok. 1500 szkół. Kryteria, które brano pod uwagę wśród liceów, to: sukcesy w olimpiadach (30%), matura z przedmiotów obowiązkowych (25%), matura z przedmiotów dodatkowych (45%). W technikach kryteria były trochę inne: sukcesy w olimpiadach (20%), matura obowiązkowa (25%), matura z przedmiotów dodatkowych (25%) oraz wyniki egzaminów zawodowych (30%). Zasady Rankingu ustaliła Kapituła w skład której weszli przedstawiciele uczelni, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczący komitetów głównych olimpiad.
 
Sokołowskie Liceum Salezjańskie im. Henryka Sienkiewicza znalazło się na 169. pozycji w kraju oraz 45. w województwie mazowieckim. Liceum Ogólnoształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie zajęło 481. miejsce w kraju oraz 87. w województwie. W rankingu znalazło się również Technikum nr 1 im. K.K.Baczyńskiego - zajęło ono 70. pozycję w woj. mazowieckim. 
 
Najlepsze w kraju spośród liceów okazało się LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a spośród techników - Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.
 
KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe