43
2019
2018-08-28

„Sokołowskie Orlęta" – II turnus


W dniach 16 -28 lipca 2018 roku w Sztutowie, w nadmorskiej bazie hufca ZHP Grójec na II turnusie Zgrupowania Obozów „Sokołowskie Orlęta" wypoczywali harcerze Hufca ZHP Sokołów Podlaski, goście z siedleckiego hufca oraz osoby niezrzeszone. Nazwa i fabuła Zgrupowania nawiązywała do 100. rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości oraz do 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego.

Komendantką Zgrupowania była pwd. Edyta Smolik, kadrę stanowili: dh. Adrianna Adamczuk, dh. Justyna Białobrzeska, dh. Natalia
Stelęgowska, dh Wojciech Gil, dh. Anna Zielińska, dh. Sylwia Zabuska, dh. Elwira Paprocka, dh Michał Moczulski.

W urokliwym zakątku Polski, na zalesionym, pagórkowatym terenie rozlokował się obóz 91. SDH „Tanijas” im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka”, obóz „Duchy Lasu” i Obóz „Zorza". Obozowicze korzystali korzystali z plenerowych obiektów, rozległego terenu wokół namiotów oraz lasu i polany.

W rodzinnej i braterskiej atmosferze Leśnego domu wypoczywano bezpiecznie i aktywnie. Placówka miała charakter integracyjny, realizowany był cykl działań edukacyjno-profilaktycznych, w tym warsztatyz programem profilaktyki uzależnień oraz elementami profilaktyki zdrowotnej. Obozowicze poznawali historię Polski i historię harcerstwa, w tym „sokołowskich orląt” (harcerzy walczących o niepodległość Polski prawie 100 lat temu), uczestniczyli w zajęciach z technik harcerskich, zajęciach rekreacyjno-sportowych i obronnych, warsztatach edukacyjnych. Dni wypełniały też konkursy, gry terenowe, imprezy na orientację, ogniska harcerskie, plażowanie  i kąpiel w morzu, wycieczki i inne atrakcje.

Na Zgrupowaniu wypoczywali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim. Ich pobyt był dofinansowany przez Starostę Sokołowskiego.


J.O.
Fot. ZHP
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe